Spatial Management - Universitas Lodziensis

GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Forum Spatial Management - Universitas Lodziensis Strona Główna -> Inne -> Łódź Power! - inwestycje, zmiany, dobre newsy Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto 15:01, 16 Wrz 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Taka będzie nowa Łódź
EchoMiasta 2008.09.15

Kolejne biurowce i osiedla mieszkaniowe, między innymi w dawnych fabrykach, mają tworzyć nowe oblicze miasta

Wreszcie zaczyna się ruch wokół trochę ignorowanej przez inwestorów części ulicy Piotrkowskiej ciągnącej się od ul. Piłsudskiego do pl. Niepodległości. Już wiadomo, jak potoczą się losy kompleksu pofabrycznego należącego niegdyś do Ludwika Geyera, czyli późniejszych zakładów Eskimo przy ul. Piotrkowskiej 295.

W 12,5-hektarowym kompleksie zamkniętym ulicami Piotrkowską i Wólczańską powstaną luksusowe apartamenty, sklepy i punkty usługowe oraz spora enklawa zieleni.

- Pas zieleni, pod którym będzie rzeka Jasień, pobiegnie przez cały teren byłych zakładów Eskimo - opowiada Maciej Tomaszewski, dyrektor do spraw inwestycji w polsko-hiszpańskiej firmie Urbanica, która trzy lata temu kupiła Eskimo. - Żeby to uatrakcyjnić, planujemy fontanny, może uda się odkryć koryto rzeki, ale pod warunkiem, że Jasień nie jest ściekiem.

Co zostanie, co zniknie
W sąsiedztwie zabytkowych pofabrycznych budynków staną nowe.
- Postaramy się, by miały reprezentacyjny wygląd i jednocześnie nawiązywały do historycznej Łodzi - tłumaczy Maciej Tomaszewski.
Inwestor zachowa najcenniejsze zabytkowe obiekty. Od strony Piotrkowskiej - ścianę z budynków, która zasłoni zielony fragment i da intymność wypoczywającym tu łodzianom.
- Zostaną między innymi drapalnia i wieża oraz kamienica przy Piotrkowskiej 293 - wylicza Maciej Tomaszewski.
Resztę budynków przeznaczono do rozbiórki. W ich miejsce staną nowe mieszkania i biura.
- W tej chwili zastanawiamy się nad charakterem tego nowego osiedla - dodaje Maciej Tomaszewski.
Od strony Wólczańskiej zniknie mur zasłaniający dziś kompleks. Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztować inwestycja i kiedy się zakończy.
- Na razie wiemy, że potrwa ładnych parę lat - mówi Maciej Tomaszewski. - Pewne jest natomiast, że to koniec etapu starej Łodzi. Koniec, którego nie wyznaczyła zmiana ustrojowa. Nowy etap w historii miasta to Manufaktura, rewitalizacja okolic Tymienieckiego czy to, co my planujemy w dawnym Eskimo. Jako łodzianin w czwartym pokoleniu bardzo cieszę się z tych zmian.

Zbiór biur

Do industrialnej zabudowy będą też nawiązywać biurowce, które mają się pojawić w kompleksie pofabrycznym przy Wólczańskiej 243, czyli w dawnej wytwórni trykotów braci Hufferów, a później Wólczance. Część pofabrycznych budynków doczeka się remontu, ale nie zmieni postaci. Niektóre inwestor rozbuduje. Będzie to powrót do oryginalnej ceglanej architektury fabryki, którą dawno temu otynkowano.
Stojąca w pobliskim parku willa braci Hufferów - piękny, choć solidnie zniszczony budynek, nareszcie doczeka się remontu.
Nowoczesny biurowiec ma za to stanąć u zbiegu Kopcińskiego i Narutowicza. Budynek ma mieć sześć kondygnacji oraz podziemne parkingi.

Jeszcze raz cztery gwiazdki

Nową inwestycję zapowiedziała firma Echo Investment. Chce ona u zbiegu Piłsudskiego i Sienkiewicza wybudować czterogwiazdkowy hotel sieci Novotel. Ma on górować nad sąsiednimi budynkami, między innymi hotelami Ibis i Campanile. Będzie miał aż jedenaście pięter. Na powierzchni 1.450 m kw. zmieszczą się 162 klimatyzowane pokoje, w tym apartamenty i pokoje dla niepełnosprawnych. Oczywiście będzie bar, restauracja, sale konferencyjne, klub fitness.
Budowa Novotelu zacznie się w 2009 r. Pierwsi goście będą tu mogli zamieszkać dwa lata później. Inwestycja będzie kosztować około 45 milionów zł.

Andrzej Adamczewski
[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
Wielkie fabrykanckie wesele
Wioletta Gnacikowska
2008-09-15, ostatnia aktualizacja 2008-09-15 17:54

Hotel Andel's w Manufakturze, który będzie otwarty na wiosnę, przyjmuje już rezerwacje nawet na 2010 r.
Wyobraźmy sobie wielką salę balową na najwyższym piętrze hotelu, pełną weselnych gości i parę młodych wjeżdżających wprost na parkiet limuzyną. I noc poślubną w apartamencie prezydenckim z własnym tarasem i widokiem na ogrody Pałacu Poznańskiego.

Być może tak wyobraża sobie swoje wesele kilka par, które zarezerwowały terminy w hotel Andel's na przyszły rok. Pierwsza zatańczy para z Niemiec. Narzeczeni zauroczeni miejscem postanowili urządzić swoje wesele w dawnym imperium Poznańskiego.

Oprócz kilku sal konferencyjnych na parterze hotel będzie miał wielką salę balową na najwyższej kondygnacji o powierzchni 1220 mkw. Można w niej zorganizować konferencję dla 800 osób lub wesele na 350 gości. To właśnie nią szczególnie zainteresowani są nowożeńcy. Ale nie tylko oni. Jest już zarezerwowana na konferencje i kongresy (branża medyczna, farmaceutyczna i nowoczesne technologie). - Zainstalujemy specjalną windę cargo, by na salę mógł wjechać samochód, czy fortepian - zapowiada Martyna Podsędkowska-Olczyk, przedstawiciel inwestora.

O salę pytają już m.in. firmy motoryzacyjne, które planują w Łodzi premierę nowych modeli aut, ale także organizatorzy koncertów. Pracowników hotelu zaskoczył pomysł firmy PR, która chciałaby wynajmować apartament prezydencki na konferencje prasowe. To apartament dwupoziomowy, składający się z sypialni, jadalni, biblioteki i tarasu. Roztacza się z niego widok na kopuły Pałacu Poznańskiego, ogrody i wieże kościoła Najświętszej Marii Panny.

- Najodleglejsza wstępna rezerwacja jest na kwiecień 2010 r. Nie mogę zdradzać szczegółów, bo nie życzą sobie tego klienci, ale zauważyliśmy, że cykliczne imprezy, które kiedyś odeszły z Łodzi do innych miast, właśnie do niej wracają - zauważa Magdalena Urbańska z hotelu Andel's.

Od 26 do 30 sierpnia przyszłego roku trwać będą w Łodzi obchody 65. rocznicy likwidacji łódzkiego getta. Na uroczystości zaproszeni są m.in. prezydent Izraela i kilku głów państw europejskich. Urząd miasta zarezerwował w tym terminie cały hotel. - Mamy kilka pokoi o bardzo wysokim standardzie i możemy przyjąć jednocześnie kilku prezydentów czy kilku szefów wielkich firm - mówi Martyna Podsędkowska-Olczyk.

Jesienią przyszłego roku w hali wielofunkcyjnej zaplanowano dwie wielkie imprezy sportowe: mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet (wrzesień) i mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn (październik). Organizatorzy byli na budowie, obejrzeli i zarezerwowali cały obiekt.

Hotel w Manufakturze, a także nieistniejący jeszcze hotel Hilton, miasto zgłosiło do organizatorów EURO 2012. Budynek zaakceptował koordynator z Warszawy, a jeszcze w tym miesiącu przyjadą na budowę przedstawiciele UEFA.

Hotel Andel's buduje austriacka grupa Warimpex, notowana na giełdzie w Warszawie i Wiedniu. Jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest właścicielem bądź współwłaścicielem 11 luksusowych hoteli i dziewięciu centrów handlowych oraz biurowców, m.in. warszawskich hoteli Jan III Sobieski oraz InterContinental, a także właścicielem hoteli Chopin w Krakowie oraz Amber w Międzyzdrojach. Hotel Andel's w Manufakturze zaprojektowało wiedeńskie biuro OP Architekten. O wystrój wnętrz dba firma Jestico+Whiles z Londynu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź



a na Rydza Śmigłego już od jakiegoś czasu szkielet dawnego Próchnika okładają szkłem i tak powoli powoli wyłania się pierwszy etap przyszłego Cross Pointa.





Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Rozetto dnia Wto 15:11, 16 Wrz 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 15:05, 10 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Ruszyła budowa IKEI



Łodzianom trudno w to uwierzyć, ale po jedenastu latach ruszyła wreszcie budowa sklepu IKEA.

Na teren przy ul. Pabianickiej wjechało kilkanaście maszyn: ciężarówek, koparek, sprzętu do utwardzania terenu i mieszania betonu. W ciągu zaledwie jednego dnia wykopano sporą dziurę, w której staną fundamenty przyszłego sklepu. Wznoszenie ścian zacznie się mniej więcej za trzy tygodnie. Rozpoczęły się przygotowania do remontu ul. Pabianickiej.

Sklep ma być gotowy w sierpniu 2009 roku. I choć kilka miesięcy plac budowy był opuszczony, przedstawiciele IKEA zapewniają, że wynikało to z normalnych procedur przetargowych i nie ma mowy o opóźnieniach.

Obok sklepu stanie centrum handlowe Port Łódź o powierzchni 120 tys. mkw. Stworzy je ponad 200 sklepów i punktów usługowych. Wśród najemców znajdą się m.in. Leroy Merlin i znane od niedawna łodzianom delikatesy Alma. Całość ma być oddana do końca 2009 roku. Wartość inwestycji wyniesie 200 mln euro.

Łodzianie na ten sklep czekali najdłużej, ale za to dostaną największy supermarket tej sieci w Polsce. Zajmie powierzchnię 33 tys. mkw. Znajdą się w nim szwedzka restauracja i miejsce do zabaw.

Starania o budowę IKEA zaczęły się już w 1997 roku. Zanim przystąpiono do budowy, trzeba było zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, przesunąć krańcówkę tramwajową linii 11 i odrolnić grunty. Łodzianie spodziewali się otwarcia IKEA już w 2004 roku. Termin był kilkakrotnie przesuwany, ale sierpniowa data ma być już ostateczna.


-------------------

Cytat:
Ogrzeją przystanki



Koniec z marznięciem na łódzkich przystankach. Przynajmniej na tych 24 nowych, ustawionych przy trasie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Cieplej w mroźne dni będzie pasażerom wsiadającym na ulicy Piotrkowskiej, Kościuszki i części Zachodniej. - Kończymy montowanie specjalnych mat, które ogrzeją przystankowe perony - tłumaczy Bogumił Makowski, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. - Cała instalacja znajduje się pod kostką, jest niewidoczna, ale pasażerowie na pewno odczują jej obecność.

Maty ogrzeją przestrzeń pod przystankowymi wiatami i tuż wokół nich. Stopy oczekujących na tramwaj nie będą już przemarzać i będzie bezpieczniej, bo ogrzewanie zlikwiduje oblodzenie peronów - mniej będzie więc poślizgnięć, grożących złamaniem ręki czy nogi lub wpadnięciem pod pojazd.

Urządzenia będą zdalnie sterowane i włączą się automatycznie przy spadku temperatury poniżej zera. Instalacje montują wykonawcy poszczególnych odcinków trasy ŁTR. Podobne rozwiązania stosowane są w Austrii i Niemczech, w Polsce na razie taki system powstaje tylko w Łodzi.




-------------------

Cytat:

Radiowozy i śmigłowiec



Policji przybędzie sprzętu - wkrótce w policyjnym hangarze pojawi się nowy śmigłowiec Mi-2, a w garażach sto nowych radiowozów.

Śmigłowiec - prezent od komendy głównej - będzie wykorzystywany do akcji poszukiwawczych, badania sytuacji na drogach i podczas imprez masowych. Ma być także wypożyczany do zadań specjalnych komendom z województw ościennych. W tej chwili na usługach policji lata jeden śmigłowiec, mocno wysłużony, bo z 1973 r. - także Mi-2. - Ten, na który czekamy, też nie jest nowy, ale w dobrym stanie - mówi podinspektor Magdalena Zielińska, rzecznik komendanta wojewódzkiego. Śmigłowiec ma się pojawić w Łodzi pod koniec listopada.

Natomiast w listopadzie i grudniu policjanci z Łódzkiego dostaną nowe radiowozy. Ponad sto aut zostanie zakupionych z pieniędzy komendy wojewódzkiej. Policja liczy też na dodatkowych 150 samochodów, kupionych na koszt komendy głównej. Nowe auta marki Kia cee'd mają służyć jako oznakowane i nieoznakowane radiowozy w Łódzkiem.


Silniki 2,0 140KM.



Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 12:37, 11 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Nowoczesny Aurus zamiast pustego placu




Kielecki Echo Investment wznosi przy al. Piłsudskiego biurowiec za 250 mln zł. Wykonany z jasnego kamienia i szkła budynek wypełni prostokątną działkę niedaleko skrzyżowania dwóch ważnych arterii.

- Na kształt budynku wpływ miało kilka elementów. Ta część Łodzi dynamicznie się rozwija i budynek ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie inwestorów i miasta. Z jednej strony trzymamy linię zabudowy i uzupełniamy wolną przestrzeń, z drugiej - jest to gmach wolno stojący - mówi Michał Hincz, architekt z pracowni B'ART Bartłomieja Biełyszewa. - Jego architektura jest dość klasyczna w proporcjach. Kamienne pasy są podkreślone dużymi oknami, wysokimi na dwie kondygnacje.

W zamyśle projektantów takie rozmiary okien mają dać wrażenie, że budynek jest mniejszy, a jednocześnie podkreślić jego wielkomiejski charakter. Istotny jest również jego kształt trzech wież spiętych łącznikiem. - Chcieliśmy go rozrzeźbić. To duży budynek i trudno jest takiemu nadać lekkości - dodaje Hincz.

Biurowiec ma stanąć przy al. Piłsudskiego 86 do końca przyszłego roku. - Prace budowlane przy Aurusie rozpoczęliśmy w zeszłym miesiącu. Na dziesięciu kondygnacjach powstanie 28 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia. Będą możliwe do zaaranżowania jako "open space" [otwarta przestrzeń - red.], jak i jako oddzielone od siebie moduły o wielkości 300-400 m. W czwartym kwartale przyszłego roku chcemy dostać pozwolenie na użytkowanie budynku i prowadzić już pierwsze aranżacje wnętrz - opowiada Rafał Mazurczak, dyrektor komercjalizacji biur w Echo Investment.

Deweloper zrealizował już dziesięć podobnych projektów w Warszawie, Kielcach i Łodzi. W naszym mieście zmodernizował wieżowiec przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sienkiewicza i zagospodarował pierzeję po drugiej stronie alei. Tam od ul. Piotrkowskiej do Sienkiewicza Echo postawiło odpowiednio biurowiec Centrum Biznesu, centrum rozrywki Silver Screen oraz dwugwiazdkowy hotel Ibis.

Echo jest też właścicielem pustej działki na końcu pierzei przy ul. Sienkiewicza. Tam wspólnie z firmą Accor zamierza wznieść czterogwiazdkowy Novotel. Ta inwestycja jest na etapie projektowania.

W Aurusie oprócz biur powstaną też parking na 380 samochodów, pracownicza restauracja i kawiarnia. Do budynku będą prowadziły dwa głównie wejścia z dziedzińców między wieżami.

Co ciekawe, po rozpoczęciu prac budowlańcy natknęli się pod ziemią na fundamenty. Jak się okazało, są to pozostałości po dużej chłodni, która została tam wzniesiona w okresie międzywojennym.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź











Strona internetowa Arrow [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 13:23, 11 Paź 2008
smooth Criminal

 
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 136
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Boat City
Płeć: Kobieta





Co do przystanków: oglądałam ŁWD, gdzie była mowa o tym pomyśle, spoko idea! Do tego oświetlenie przystanków i jeszcze coś, no w każdym razie reporterka Michalak zaznaczyła, że "to nie jest scenariusz filmu science-fiction". Oby tak było, oby też niekomu nie przeszkadzały te "bajery", bo tego się trochę obawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 14:18, 11 Paź 2008
wecu

 
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: XIX-WIECZNA, KAPITALISTYCZNA ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna





smooth Criminal napisał:
Oby tak było, oby też niekomu nie przeszkadzały te "bajery", bo tego się trochę obawiam.

Heheheh. W mieście gdzie współczynnik dresiarzy jest kilkakrotnie większy niż średnia krajowa jest to wielce prawdopodobne Cool
Co do tych wszystkich biurowców to fajnie wszystko spoko, ale jest to trochę zaklinanie rzeczywistości bo 2 czy 3 biurowce nie czynią "Nowej Łodzi" bo na takiej Kilińskiego i tak będzie taki sam syf jaki jest. Rolling Eyes A patrząc na całą biurokrację nie jest pewne że wszystko ruszy zgodnie z terminem. Np ile to już ciągnie się tasiemiec pt. Hilton? Laughing

Sorry, że tak trochę negatywnie Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 14:32, 11 Paź 2008
PasiQ88

 
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 210
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5





a ja myśle że podgrzewanego peronu to nie rozwalą bo musieli by najpierw zerwac chodnik Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 16:02, 11 Paź 2008
Yooka

 
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna





a cegły czy tam kostki na mecz wezmą !! u mnie sie jeszcze takimi bajerami rzucają na meczach Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 16:18, 11 Paź 2008
smooth Criminal

 
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 136
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Boat City
Płeć: Kobieta





hahaha, akurat miałam na myśli oświetlenie, które jest dopiero w planach Cool

Wecu, popieram to, co piszesz, ale przecież patrząc na to, co się zaczyna poprawiac w Łodzi, a niewątpliwie sporo się dzieje, można mieć nadzieję, że biurokracja przestanie opóźniać wszystkie inwestycje, a to co oglądamy obecnie jako wizualizacje będzie dane mijać nam, a nie naszym wnukom (no na Hiltona możesz się nie doczekać).

A swoją drogą - bardziej żałujesz hotelu, czy otwarcia z wizytą dziedziczki włącznie? ? Twisted Evil


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:34, 11 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna





Mnie najbardziej przeraża to, że wszystko dzieje się razem: budowle, remonty dróg... Dostali pieniądze i się rzucili Smile Cross Point wygląda coraz lepiej, te nowe budynki na Tylnej 6 (w miejscu dawnych zakładów 9 maja) też się ładnie prezentują.

Od poniedziałku zaczynają robić Piłsudskiego między Przędzalnianą a Wodną. 22.10 kończą Śmigłego Rydza dopiero, także korki murowane...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 20:30, 11 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Zapewniam Cię wecu, że Kilińskiego nie poznasz już za kilka lat. Wszystko dzięki projektowi NCM - Nowego Centrum Miasta - czyli gigantycznej przebudowie kilkuset hektarów centrum Łodzi po której trudno będzie Nam poznać wielki kawał Łodzi. Projekt rusza z kopyta we wrześniu 2009 - od rozpoczęcia burzenia obecnego dworca Fabryczna i kopania dziury w ziemi jak w jakiejś kopalni - pod nowy podziemny dworzec kolejowy (na poziomie -14 metrów będzie dworzec kolejowy, na poziomie zdaje się - 7 metrów dworzec PKS, a na samej powierzchni nowy rynek Kobro który będzie centralną częścią NCM. Następny etap to powstanie Specjalnej Strefy Sztuki, o której im więcej czytam tym większy mam podziw dla tego projektu. Równolegle na wszystkich terenach wokół przyszłego rynku i Specjalnej Strefy Sztuki, inwestorzy prywatni będą budować zgodnie z wytycznymi budynki usługowe, biurowe i mieszkalne - powstanie kompletnie nowy układ drogowo-tramwajowy - zwróćcie uwagę, że gdy linia kolejowa z Warszawy będzie wchodzić pod ziemię na wysokości dworca Łódź-Widzew, to cały obszar dalej, na którym obecnie są tory i sieć trakcyjna będzie uwolniony pod zagospodarowanie.) Kilińskiego przy tej okazji zupełnie zmieni swój charakter. To projekt przebudowy nie tyle największy w Polsce, co w dużej części Europy. Budowa tego wszystkiego ma potrwać conajmniej 5 lat więc skutki nie pojawią się od razu, ale warto czekać. Na pewno powiedzenie, że co z tego, że się dużo dzieje, skoro i tak wszędzie będzie syf, do niczego nie prowadzi. Tak myśląc, najlepiej wszystko rzucić i załamać ręce.

Wracając jeszcze do nowego dworca, to tak naprawdę krajobraz zacznie zmieniać się już wiosną przyszłego roku - rozpocznie się burzenie całego ciągu kamienic na ul. Składowej, tuż przy obecnym dworcu - będzie to fragment Rynku Kobro. Obecnie trwa przekwaterowywanie mieszkańców.

W ogóle o projekcie NCM założę kiedyś osobny wątek, bo będzie to krok milowy w życiu Łodzi. Żałuję tylko, że Łodzianie jak widać, tak mało o tym wiedzą. Od razu uprzedzam - powstrzymajcie "odruch bezwarunkowy" wielu Łodzian, którzy mają to wbite głęboko w bez powodu zakompleksione mózgi - czyli "NIE DA SIĘ, NIE UDA SIĘ, NIE MA PIENIĘDZY, I TAK NIE POWSTANIE"...

Co do inwestycji to ja tutaj wklejam jakieś może 5% wszystkich informacji inwestycyjnych (chociażby nowych biurowców jest dużo więcej niz 2-3). Tego jest po prostu ogrom. I wszystko razem wzięte naprawdę ma duże znaczenie dla miasta i jego przyszłości. Po prostu rozpoczęliśmy wielki proces inwestycyjny, teraz będzie trwało nadrabianie zaległości "cywilizacyjnych", które zajmie sporo lat i pochłonie miliardy złotych. Dlatego robią wszystko na raz, śpieszą się, szykują kolejne projekty itd. Ale pomijając uciążliwości komunikacyjne, cieszmy się, że dzieje się tak dużo!

No i sławny Hilton Smile - Zapewniam Was, że wszystko jest w porządku. Inwestor po prostu czeka na decyzję (wyrok?) Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który do końca tego roku ma wydać decyzję czy powstanie wzdłuż al. Mickiewicza/Piłsudskiego (plus okolice NCM) tzw. "rozległa przeszkoda lotnicza", która pozwoli budować w tym obszarze budynki 150-200 metrowe. Jak zapadnie decyzja, dopiero będą mogli na poważnie działać. Mają gotowy projekt na 100 metrów. Jeśli ULC będzie przychylny Łodzi (tu niestety o wszystkim decyduje Warszawka...) to z gotowym projektem chcą w styczniu 2009 wchodzić na teren budowy. Jeśli ULC się nie zgodzi, będą musieli zmodyfikować projekt budowlany do wysokości 76 metrów (takiej jak obecny wieżowiec RedTower (mBank). Tak więc nie ma powodów do niepokoju. Hilton stanie bez względu na to jaką wysokość będzie miał. Inwestor musi zakończyć budowę hotelu przed końcem 2010 roku, inaczej będzie płacił Urzędowi Miasta Łodzi wielkie kary pieniężne za opóźnienie inwestycji.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 21:08, 11 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna





W ramach tego dworca zmieniona zostanie również EC 1 ?


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 21:30, 11 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Tak, będzie tam m.in:
- centrum festiwalowo-kongresowe,
- Muzeum Techniki,
- Planetarium,
- Centrum informatyczno-medialne,
- Biblioteka.

Książki do biblioteki zbierane będą m.in. od znanych osób na całym świecie. Każda z nich ma przeznaczyć na jej wyposażenie pięć książek. Gadżetem reklamowym EC-1 mają być specjalnie zaprojektowane spodnie jeansowe o nazwie EC-1. Wyprodukowanych zostanie ich 4.444.444 sztuk i będzie je można kupić tylko w galeriach lub Muzeum Sztuki. Pieniądze z ich sprzedaży trafią do kasy różnych instytucji kulturalnych. Został już rozstrzygnięty konkurs architektoniczny i EC1 w przyszłości będzie prezentować się tak:



Postaram się znaleźć jeszcze trochę wizualek i informacji.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Rozetto dnia Sob 21:35, 11 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 22:35, 11 Paź 2008
Tynior

 
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 4 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź





No pięknie, a ja chodzę do pracy do EC1 Shocked Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 22:45, 11 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna





ho ho widzę że dzieje się u Nas w Łodzi.. Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 22:47, 11 Paź 2008
wecu

 
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: XIX-WIECZNA, KAPITALISTYCZNA ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna





No dobra ale to jest kawałek Kilińskiego. A te rudery i menelstwo na pozostałej długości zostanie. Nie mówię, że nie należy nic robić.. trzeba robić, ale propaganda wybiórczej jest dla mnie trochę śmieszna. Co do hiltona to wiem o co tam chodzi, bo śledzę dosyć dokładnie inwestycje w Łodzi. Kto odpowiada za to opóźnienie? Nikt inny jak nasze kochane władze miasta. Już dawno można było uznać teren centrum za przeszkodę lotniczą.. no ale po co? Przecież w Łodzi biurowce miały nie powstać.. trochę mi to przypomina całą aferę z Euro.. też Euro miało nie być w Polsce to olali starania o organizację w Łodzi. W naszym mieście dzieje się sporo, ale w porównaniu do tego co się dzieje we Wrocławiu czy Poznaniu wypadamy blado i to jest fakt. A tam na śródmieściu nie ma tysiąca zaniedbanych i doprowadzonych do skandalicznego stanu kamienic które zmieniły się w ruiny i panoszących się pijaczyn i lumpów. Miasto ma niepowtarzalny klimat, ale jest strasznie zaniedbane. Największą winę w sumie ponoszą sami mieszkańcy. Bo jak słyszę, że protestują mieszkańcy Strykowskiej przeciw poszerzeniu drogi, bo se domy pobudowali (kompletny idiotyzm i lekkomyślność) to krew mnie zalewa.. tak samo jak widzę jakiegoś fagasa beztrosko wyrzucającego peta na chodnik.

Tak więc jak mówię - wszystko idzie ku lepszemu, ale idzie to za wolno. Zdecydowanie za wolno. Wielką szansą dla Łodzi byłoby wreszcie skrzyżowanie autostrad.. no ale kolejny rząd ewidentnie sobie z tym nie radzi. Ale cóż.. taką mamy klasę polityczną - jedni by tylko przekręty robili (lewica), drudzy grzebali wiecznie w ipn (pis) a trzeci składali obiecanki cacanki. (po) A podobno tak byli przygotowani do rządzenia, ile to oni ustaw mieli w szufladach Laughing

Dobra już - koniec płaczu Smile I tak kocham to miasto Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 22:53, 11 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna





co do Poznania i Wrocławia to zgadzam się z przedmówcą.. tak samo ze zdaniem o Kilińskiego..

ale najważniejsze że idziemy w dobrym kierunku Smile


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kudłaty vel kołtun dnia Sob 22:54, 11 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 0:46, 12 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





wecu napisał:

Dobra już - koniec płaczu Smile I tak kocham to miasto Razz


I chwała Ci za to zdanie wecu Wink

Jasne, że nie jest idealnie! Racja, mamy duużo do nadrobienia, inni są bardziej z przodu, ale bierzmy się do roboty!! Mamy w Łodzi mnóstwo pracy przed sobą, czasem warto spojrzeć na to wszystko perspektywicznie. Z mentalnością u Łodzian jest najgorzej. Zawsze to samo - Łódź jest szara, brzydka i zaniedbana. Jak mówili, że powstanie Manufaktura to całe miasto huczało - nie uda się! jak nie ma remontów to są narzekania na dziury i krzywe tory. Jak jest mnóstwo remontów, to źle, że robią. Jak jest mowa o Nowym Centrum, to wciąż spotykam się z niedowierzaniem, stukaniem w czoło i tekstami, że nie ma pieniędzy. Wszyscy wiemy, że jest wiele do zrobienia. Wiemy, że nie jesteśmy (w tej chwili:) ) najpiękniejszym miastem Polski. Ale zacznijmy chociaż od szanowania miejsca, w którym żyjemy! Kretyn, który rzuca faje na chodnik czy każdego śmiecia, którego ma pod ręką, na pewno takiego szacunku nie ma. Nie wiem do końca jak to zmienić. Może tu w ogóle potrzebna jest wymiana pokoleń, która inaczej na to wszystko patrzy.

W sumie ja się cieszę, że mieszkając w Łodzi nie mam tak wszystkiego "wyłożonego na tacy" jak np. w Krakowie. Tam mają ładnie, czysto, przyjemnie, mnóstwo turystów, prestiż i dobrobyt (trochę idealizując oczywiście). U nas czeka nas mnóstwo zmian, sporo pracy i dzięki temu my inaczej podchodzimy do każdej dobrej informacji z życia miasta. Każdy sukces smakuje w Łodzi lepiej, ponieważ jest póki co okupiony większym wysiłkiem.

Co do Kilińskiego to też nienawidzę tej ulicy, ale przecież nie mamy zadnych podstaw żeby zakładać, że tam zawsze będzie tak jak jest... Tam może być już tylko lepiej. I tak będzie. Powstanie zupełnie nowego, robiącego wielkie wrażenie fragmentu miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Kilińskiego na pewno wpłynie na przemianę samej ulicy. Nagle inwestorzy zaczną się interesować tym obszarem, ludzie będą chcieli zamieszkać tuż obok NCM, a firmy otwierać swoje siedziby. Cierpliwości. Z drugiej strony też się zaczną przemiany gdyż na rogu Piłsudskiego i Kilińskiego planowany jest nowoczesny wieżowiec-biurowiec (o ile ten cholerny ULC się zgodzi...). Racja wecu, włodarze miasta przespali temat. To ewidentnie ich wina. Ale w tej chwili możemy już tylko patrzeć do przodu. A za niecałe 2 lata wybrać dobrego gospodarza Naszej Łódki Smile

I jeszcze jedno. Nie bądźmy ciągle zapatrzeni na inne miasta! Każde z nich jest inne. Każde ma inną historię i problemy. Łódź musi się uporać z problemami, których nie było na aż taką skalę w takim Wrocławiu czy Poznaniu. Upadek przemysłu tekstylnego to był gwóźdź do trumny dla Łodzi w niedawnych czasach. Istnienie miasta opierało się praktycznie tylko na tej branży i jej pokrewnych. Dlatego my musieliśmy się dźwignąć z wielokrotnie większego dołka niż inni. I dźwigamy się. Tylko z powodu większych zaległości, potrzebujemy więcej czasu na dojście do jakiegoś poziomu, który jest widoczny teraz w innych dużych miastach. Łódź podnosi się z kolan i moim zdaniem ładnie jej to wychodzi. Myślę, że potrzeba max 10 lat żeby się w pełni wyprostowała i pozbyła swoich wieloletnich kompleksów. Ja mogę czekać tyle i obserwować ten proces. Nigdzie się stąd nie mam zamiaru ruszać Smile I wierzę, że w niedalekim czasie Łodzianie będą znacznie bardziej dumni ze swojego miasta. Ja osobiście już jestem. Zawsze byłem. I bardzo chciałbym żeby w każdym z Was ten lokalny patriotyzm się chociaż tlił Smile Kiedyś będziemy opowiadać Naszym dzieciom jak kiedyś ta Łódź była zaniedbana, a one z niedowierzaniem powiedzą, że starzy coś ściemniają Wink

Tak jest - idziemy w dobrym kierunku Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 9:15, 12 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna





Rozetto napisał:


jak nie ma remontów to są narzekania na dziury i krzywe tory. Jak jest mnóstwo remontów, to źle, że robią.

Kretyn, który rzuca faje na chodnik czy każdego śmiecia, którego ma pod ręką, na pewno takiego szacunku nie ma. Nie wiem do końca jak to zmienić. Może tu w ogóle potrzebna jest wymiana pokoleń, która inaczej na to wszystko patrzy.


wybacz że tak wypunktowałem te dwa fragmenty wypowiedzi ale co do remontów muszę się nie zgodzić Wink owszem muszą być przeprowadzone.. ale nie wszystkie na raz.. nagle rządzący naszym miastem obudzili się że muszą wykorzystać pieniądze na zmodernizowanie Łodzi bo inaczej im przepadną i rzucili na miasto fatum remontów gdzie się tylko da.. a mnie jako kierowce krew zalewa! Wink i myślę że wszystkich korzystających z wszelkiego transportu.. wyłączając jednoślady.. Wink

a jeśli chodzi o kretynów i ich brak szacunku do miasta.. cóż nie wyleczy się jednostki jeśli nie wyleczy się systemu.. czyli inaczej powiedziane ale zgodne z Twoją wypowiedzią Razz
jest to ciężkie.. aby zaszczepić szacunek wszystkim ludziom.. właściwie to niemożliwe bo zawsze znajdzie się "ten zły" ale może ci mający szacunek będą kiedyś większością a nie tak jak teraz mniejszością..

tyle bo zaczynam gadać jak filozof.. bleh Razz


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 16:54, 12 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Owszem też bluźnię na te wszystkie korki i objazdy, ale już wolę żeby wykorzystali tą kasę i zrobili porządnie swoją robotę. Większe powody do narzekań mielibyśmy gdyby przespali temat i wszystkie dofinansowania po prostu przepadłyby. Niech już robią - kiedyś skończą Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 20:54, 12 Paź 2008
PasiQ88

 
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 210
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5





Ja mam jeszcze jedną uwagę co do tych autostrad. Z racji tego że drogi bardziej mnie interesują mogę coś o tym powiedzieć. Skrzyżowanie jest zaplanowane na terenie gminy Stryków. Moim zdaniem napędzi ono rozwój inwestycyjny północnych obrzeży łodzi a nie jej samej. Fakt Łódź zyska pewien atut, łatwość dojazdu do miasta z innego regionu kraju. Lecz taki atut jest mało znaczący dla powstających biurowców. Łatwość dojazdu i położenie w centrum Polski jest bardzo ważne dla transportu i spedycji. W dalszej kolejności dla jakiegoś przemysłu. I tak sie właśnie dzieje po zbudowaniu autostrady A-2 z Konina do Strykowa, jak grzyby po deszczu rosną hale w okolicach Strykowa i zjazdów autostradowych. Jestem mieszkańcem gminy Stryków i to wszystko dzieje sie na moich oczach. To nie są pojedyncze inwestycje, praktycznie co 2 miesiące otwiera sie nowa firma logistyczna lub zakład przemysłowy (np. wytwórnia tektury falistej, światłowodów, czy filia Słoweńskiej firmy farmaceutycznej LEK), to są naprawdę miejsca pracy liczone w tysiącach. Tempo wzrostu gospodarczego jest ogromne. w 2000 roku za zwykły grunt rolniczy można płacono 4-5zł za metr, teraz cena wynosi 150-200 zł. Gmina która była zwykłym szaraczkiem wśród gmin polskich jeśli chodzi o finanse jest obecnie 5 gminą w Polsce według dochodów na jednego mieszkańca, a według specjalistów za 4 lata ma wyprzedzić sławny Kleszczów ! W tym roku gmina przeznaczyła 9 mln złotych na same inwestycje (głównie na drogi i modernizacje wodociągów), dla porównania przeciętny budżet (nie inwestycje a cały budżet) gminy to 3,5 mln zł. I jak wcześniej Rozetto napisał że nie zamierza sie wynosić z Łodzi tak ja nie zamierzam sie wynosić z gminy Stryków (oczywiście Łódź to moja druga mała ojczyzna i także chciałbym być z niej dumny).Być może nie wszyscy są świadomi co dzieje sie tuz obok Łodzi. Warto zaznaczyć że zbudowano dopiero pierwszy z 4 odcinków autostrady. Wracając już do samych autostrad to jeszcze w tym roku mają zostać podpisane umowy na budowę i eksploatację 2 kolejnych odcinków. GDDKiA obiecuje że negocjacje zbliżają sie do końca i na wiosnę powinniśmy ujrzeć koparki pod Strykowem. Mowa tu o odcinku A-1 Stryków-Pyrzowice (ten odcinek Bedzie stanowił wschodnią obwodnicę Łodzi) i odcinku A-2 Stryków-Konotopa (przedmieścia Warszawy).Niestety ciągle nic nie wiadomo co z ostatnim strykowskim odcinkiem czyli A-1 Stryków-Toruń. Na koniec jedna zła wiadomość: obydwa odcinki będą płatne.

A teraz jeszcze słowo o remontach ulic w Łodzi.
Jak pewnie zauważyliście w poprzednich latach tez było "wszystko naraz", wynika to z zasad budżetowych. Jeśli mamy pieniądze przeznaczone na remonty ulic na dany rok to musimy je wykorzystać w tym danym roku. Cała procedura więc zaczyna sie na początku roku (bo wtedy zaczyna sie nowy budżet). Wszelkie przetargi i pozwolenia na budowę których sie nie przeskoczy. trwa to zazwyczaj ponad pół roku. I żeby zdarzyć wykonać te zadania trzeba zrobić je "wszystkie naraz" bo gdy rozłożymy je w czasie to po prostu nie zdąży sie ich wykonać. trzeba też zauważyć że sezon na remonty kończy sie w zasadzie w listopadzie bo jak wiecie w zimie niewiele da sie zrobić. Jedynym wyjątkiem mogą być zadania które są przewidziane na kilka lat, wtedy można zastanawiać sie nad terminem wykonywania prac. Jednak takich projektów jest bardzo mało dlatego jest jak jest i nic na to nie poradzimy. Ale popieram tutaj Rozzeto, lepiej stać w korkach niż narzekać że mamy złe drogi. to tyle Smile Miało być krótko a rozpisałem się jak wściekły.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 22:58, 12 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna





właśnie.. oby powstała obwodnica !


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 15:52, 13 Paź 2008
Włodarz

 
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5





wecu napisał:
... W naszym mieście dzieje się sporo, ale w porównaniu do tego co się dzieje we Wrocławiu czy Poznaniu wypadamy blado i to jest fakt. A tam na śródmieściu nie ma tysiąca zaniedbanych i doprowadzonych do skandalicznego stanu kamienic które zmieniły się w ruiny...


Chyba nie wiesz co piszesz. Kiedy ostatnio byłeś We Wrocławiu? Może i rynek piękny, ale odejdź 100 metrów dalej. Niedawno przejeżdżałem przez Wrocław i aż zaniemówiłem. Zaniedbane, obdrapane kamienice i jeden wielki syf. My Łodzianie nie potrafimy docenić tego co mamy, ale tak naprawdę mało kto z nas często bywa w innych "ładniejszych" miastach i ma jakiekolwiek porównanie.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 19:34, 13 Paź 2008
Yooka

 
Dołączył: 27 Lis 2007
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Chyba nie wiesz co piszesz. Kiedy ostatnio byłeś We Wrocławiu? Może i rynek piękny, ale odejdź 100 metrów dalej. Niedawno przejeżdżałem przez Wrocław i aż zaniemówiłem. Zaniedbane, obdrapane kamienice i jeden wielki syf. My Łodzianie nie potrafimy docenić tego co mamy, ale tak naprawdę mało kto z nas często bywa w innych "ładniejszych" miastach i ma jakiekolwiek porównanie.


Przyglądałem się tematowi spokojnie ale jak ktoś pisze takie bzdury to się muszę odezwać Smile

nie wiem którędy tych chodzisz po wrocławiu bo jeśli chodzi o twój post to racji Ci nie przyznam. Dużo jest dróg i ulic wywodzących się z rynku ale ponad połowa z nich wychodzi na największe i najlepiej zorganizowane trasy w mieście. Nie będę sypał nazwami ulic i placów bo może nie wszyscy wiedzą co gdzie jest więc nie ma to sensu. Wiadomo że wszędzie są gorsze dzielnice i gorsze rejony ale jeśli mówisz o ścisłym śródmieściu to jakaś pomyłka. Ulice odchodzące od rynku nie mają tak odrapanych kamienic nie mają wszędzie krat żeby się ktoś nie wkradł, nie mają pomazanego sprayami każdego kawałka miasta jakimiś głupimi tekstami itp. po za tym mają chodniki, drogi rowerowe, kosze i przycięte trawniki. Na ten temat to by można książkę napisać. Możemy o tym mieście pogadać jak się po nim przejdziesz i dokładnie je obejrzysz a nie jak będziesz tylko przejeżdżał. Przypominam że mówię tylko o śródmieściu mimo że największe osiedla też są w całkiem innym stanie. Osobiście uważam że łódź ma swój klimat i jest wyjątkowa ale średnio ją lubię i mi się nie za bardzo podoba ( nie pochodzę z łodzi więc mam o niej inne zdanie ), jestem za zmianami, cieszę się że budowa trwa w wielu miejscach i myślę że jeszcze parę lat i będzie tu całkiem inaczej, ale byłem w praktycznie wszystkich dużych miastach w Polsce ( oprócz szczecina i okolic ) i uważam że tutaj jest najgorzej. Każde miasto ma inne priorytety, każde swoją rozbudowę prowadzi inaczej ale łódź na tle innych miast wypada strasznie. Piszę tego posta bo znam wrocław lepiej niż swoje zadupie i tak jak nasz RobertoZet siedzi w tematach łódzkich i śledzi każdy krok tak ja interesuje się wrocławiem. Warto też dodać że najlepszym "przyjacielem" wrocławia i jego mieszkańców jest jego prezydent Dutkiewicz który zrobił tyle dla miasta jak nikt inny chyba w Polsce, to taka różnica między nim łódzkich prezydentem.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Yooka dnia Pon 19:36, 13 Paź 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 0:24, 17 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Akurat dzisiaj na sajgonach o tym rozmawialiśmy z bercikiem i Tomkiem Smile

Jest w końcu do cholery Exclamation Exclamation Exclamation BRAWO Exclamation Exclamation

Cytat:


[link widoczny dla zalogowanych]

Urząd Lotnictwa Cywilnego wyraził zgodę, by w centrum Łodzi można było budować obiekty do wysokości ok. 200 m (nie wyżej niż 400 m nad poziomem morza). Teren, który uznano za tzw. przeszkodę rozległą okala m.in. tereny wzdłuż al. Mickiewicza i al. Piłsudskiego, którymi szczególnie interesują się inwestorzy i deweloperzy, w tym przedstawiciele słynnego Hiltona.

- Wpiszemy tę decyzję do projektu studium zagospodarowania przestrzennego, a już teraz architekci magistratu będą mogli wydawać zezwolenia na budowę nieco wyższych budynków w tym miejscu - powiedział wiceprezydent Marek Michalik.

- To rzecz bardzo ważna dla naszego miasta. W ten sposób został rozwiązany problem, którego bardzo obawiali się właściciele Hiltona – powiedział prezydent Jerzy Kropiwnicki.

Obecnie ok. 15 inwestorów zabiega w magistracie o zgodę na wysoką zabudowę w tym obszarze.


(M.Ka.)


ULC się zlitował Wink No to teraz jazda z tym Hiltonem i całą resztą Cool


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 8:04, 17 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna





Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 11:25, 17 Paź 2008
gofer
Administrator

 
Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 172
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Widzew Wschód





może nawet Paris Hilton przyjedzie do Łódki Very HappyVery Happy Moja idolka Very Happy hahaha <joke>


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 13:17, 17 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Raport o łódzkim rynku nieruchomości

Gazeta Wyborcza - Łódź

Prestiżowa firma Jones Lang LaSalle po raz pierwszy oceniła, czy Łódź przyciągnie inwestorów, zajmujących się gruntami i powierzchniami użytkowymi. Prognozy są optymistyczne.

Raport powstał przy współpracy Urzędu Miasta Łodzi. Wyniki i opinie zaprezentowano wczoraj na konferencji w pałacu Biedermanna. Zorganizowała ją firma Virako, która buduje biurowiec na al. Piłsudskiego przy ul. Kopcińskiego.

Z Warszawy przyjechali autokarem przedstawiciele największych przedsiębiorstw doradczych i deweloperskich. - Trzecie co do wielkości miasto w Polsce, 122 tys. studentów, strategiczne położenie i aktywne poszukiwanie inwestorów - wyliczał atuty Łodzi Bartosz Mierzwiak, dyrektor Jones Lang LaSalle. - Dobry początek za nami, szanse dla najlepszych nadal rosną.

Co wynika z raportu? Statystyka: mamy np. 133 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Warszawa ma 1,7 mln mkw., ale trzeba pamiętać, że przed 2006 r. w Łodzi były tylko... dwa biurowce z prawdziwego zdarzenia (Echo Investment i Łódzkie Centrum Biznesu). Pod względem nowoczesnej powierzchni handlowej Łódź zajmuje trzecie miejsce w Polsce. Na tysiąc mieszkańców przypada 476 mkw. tej powierzchni. Raport zastrzega jednak, że spośród 12 centrów handlowych tylko pięć można uznać naprawdę za nowoczesne (Manufaktura, Galeria Łódzka, Tulipan, Pasaż Łódzki i M1). Ale powstaje Ikea, co w 2009 r. pozwoli Łodzi wyjść na drugie miejsce w Polsce. Do inwestowania w handel zachęcają czynsze. Za metr kw. sklepu z lokalizacją w centrum płaci się 38-39 euro miesięcznie - mniej niż w Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie. W Warszawie trzeba płacić 65-90 euro.

Raport wskazuje, że Łódź jest i będzie coraz bardziej obiecującym terenem dla nowych nieruchomości. W Warszawie brakuje już gruntów i powierzchni użytkowych na sprzedaż. Deweloperzy interesują się więc Łodzią, w której takie powierzchnie są. A że firmom coraz trudniej jest zaciągnąć duże kredyty, rośnie popyt na transakcje średniej wielkości. Łódź i region ceni sobie branża magazynowa. Decyduje o tym centralne położenie miasta i przyszłe autostrady. "Trzy główne zalety: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja" - czytamy w dokumencie.

Raport brzmi optymistycznie. - W XIX wieku Łódź rozwijała się najdynamiczniej w Europie - mówił Krzysztof Witkowski, prezes Virako. - Doszliśmy do wniosku, że dziś znów jest tak samo. Miasto coraz bardziej będzie się liczyć w pierwszej klasie inwestycji.

Po południu uczestnicy konferencji zwiedzali łódzkie inwestycje, m.in. Forum76.Business Centre, University Business Park i powstający hotel w Manufakturze.


--------

Cytat:
Raport o nieruchomościach: gospodarka Łodzi przeżywa rozkwit

POLSKA Dziennik Łódzki

Ziemia obiecana znów budzi się do życia. Kryzys gospodarczy może wręcz pomóc w przyciąganiu wielkich banków i małych firm, które założyli menedżerowie z bankrutującego City w Londynie, a nowo budowane powierzchnie biurowe w Łodzi nie będą stały puste.

Takie zapewnienia o spodziewanym bliskim sukcesie Łodzi padły na konferencji, na której zaprezentowano raport o szansach rozwoju rynku nieruchomości naszego miasta. Już tytuł pierwszego rozdziału promieniuje optymizmem: "Gospodarka Łodzi przeżywa rozkwit".

Raport to dzieło magistratu oraz renomowanej firmy Jones Lang LaSalle, która specjalizuje się w podobnych analizach i w zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie. W Polsce swoje raporty o powierzchniach biurowych od początku dekady, co pół roku, ma Warszawa, przed dwoma tygodniami firma Jones Lang LaSalle po raz pierwszy ogłosiła analizę dla Krakowa. Wczoraj przyszła kolej na Łódź.

Na premierę raportu do pałacu Biedermanna zjechały spółki, które właśnie stawiają potężne biurowce - Forum 76 i Aurus przy al. Piłsudskiego oraz University Business Park między al. Kościuszki a ul. Wólczańską.

To głównie dzięki tym inwestycjom liczba metrów kwadratowych pod wynajem dla firm ma znacząco się zwiększyć. Obecnie w Łodzi biura zajmują powierzchnię 133 tys. mkw., choć tylko 48 tys. mkw. można uznać za powierzchnie z najwyższej półki. W następnym roku ma ich przybyć 70 tysięcy, a w 2010 r. następnych 30 tys. W nowych biurach "zamieszkają" potężne banki, bo Łódź w najlepszych obiektach ma niższe czynsze od Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

- A instytucje finansowe na całym świecie ostro tną koszty i będą się szczegółowo przyglądać wysokościom czynów - mówił Przemysław Stangierski, prezes zarządu doradców z A.T. Kearney.

Rosnący ruch na rynku nieruchomości przywróci Łodzi należne jej miejsce.
Przynajmniej zdaniem Bartosza Mierzwiaka, reprezentującego autorów raportu.

- Brak powierzchni biurowych to brak firm z najlepszych branż. Łódź przespała czas, w którym nowe powierzchnie budowały się w Krakowie, gdzie obecnie pod wynajem jest ponad 300 tys. mkw., ale teraz błędne koło zostało przerwane - mówił z przekonaniem Bartosz Mierzwiak.

Raport wskazuje, że pod względem biurowej powierzchni i tak nie dościgniemy Warszawy z blisko trzema milionami metrów kwadratowych. Ale wiceprezydent Marek Michalik uważa, że nie ma się co ścigać ze stolicą, tylko pilnować swoich inwestycji.

Gdyby zwykły łodzianin wpadł w okolicy południa zwiedzić pałac Biedermanna, mógłby pomyśleć, że nie domył uszu. W sali balowej padały zobowiązujące porównania. "To tak jakby dziś spotkali się na szczycie fabrykanci - Scheibler, Poznański i Biedermann" - przekonywał konferansjer, prowadzący imprezę "Metr kwadratowy ziemi obiecanej. W rolach fabrykantów zostali obsadzeni przedstawiciele trzech spółek. Tyle że zamiast dymiących kominów, wznoszą potężne biurowce.

Po prezentacji raportu Jones Lang LaSalle przyszedł czas na wystąpienie Anny Celichowskiej z Virako, spółki wznoszącej Forum 76 przy al. Piłsudskiego. Menedżerka czarowała komputerowymi slajdami - do wynajmowania powierzchni w gmachu, który powstaje na miejscu Polmosu. Ma zachęcać m.in. wiecznie zielony ogród na dachu i restauracja o podwyższonym standardzie. Chociaż budowa zostanie ukończona w przyszłym roku, Krzysztof Witkowski z Virako chwalił się, że 40 procent powierzchni Forum 76 jest już wynajęte. Zdecydowały się na to m.in. WBK Bank Zachodni i Millennium. Ten drugi bank stworzy w biurowcu centrum obsługi klientów prestiżowych.

- Wierzymy w Łódź - tak zaczął prezentację gmachu University Businness Park Michał Melaniuk ze spółki Globe Trade Centre. Obiekt wznoszony między al. Kościuszki a ul. Wólczańską to prawie 40 tys. metrów pod wynajem. Atutem tej lokalizacji ma być m.in. bliskość Politechniki Łódzkiej.

- Studenci tej uczelni na pewno zasilą firmy, które ulokują się w University Businnes Park - przekonywał Melaniuk. Andrzej Owczarek, architekt odpowiedzialny za budynek, dodał, że "jego dziecko" wpisuje się w najnowszą biurową modę. A ta oznacza odchodzenie od powierzchni typu open space na rzecz oddzielnych pokojów dla jednego, dwóch pracowników.

Występy "nowych fabrykantów" zakończył Rafał Mazurczak z Echo Investment - firmy odpowiedzialnej za Aurus, biurowiec wznoszony przy Piłsudskiego o dziesięć numerów dalej od Forum 76. Mazurczak cieszy się z bliskości konkurenta, bo w ten sposób aleja marszałka staje się biznesowym centrum Łodzi. Aurus ma dać Łodzi 28 tys. mkw. przeznaczonych pod wynajem.

Na podsumowaniu konferencji pojawił się wiceprezydent Marek Michalik, który tryskał humorem po decyzji w sprawie wysokości Hiltona. W jeszcze lepszy nastrój urzędnika wprawiał Przemysław Stangiewski z zarządu doradców z A.T. Kearney.

- Kryzys nigdy nie jest przyjacielem, ale obecny może sprawić, że wiele małych i średnich firm zaintersuje się łódzką powierzchnią biurową - przekonywał Stangiewski.

Kto założy te firmy? Ponoć młodzi menedżerowie z londyńskiego City, którzy wywodzą się także z Polski. Wprawdzie instytucje, w których dotychczas pracowali, zwalniają ludzi, ale przed falą bankructw tacy prężni młodzi ludzie zdążyli zebrać doświadczenie i spory kapitał. Bo dostali przecież sute odprawy.

- I teraz mogą zainwestować je w Polsce. Czemu nie w Łodzi? - przekonywał Stangiewski.

Po obiedzie goście konferencji - m.in. z agencji nieruchomości - ruszyli na autokarową wycieczkę, w której programie nie zabrakło zwiedzania placów budowy biurowców.


--------

Cytat:
W Łodzi można już budować drapacze chmur

Express Ilustrowany

W centrum Łodzi będzie można stawiać nawet 200-metrowe wieżowce! Urząd Lotnictwa Cywilnego zgodził się na ustanowienie tzw. rozległej przeszkody lotniczej w samym środku miasta.

W magistracie leży już kilkanaście wniosków o pozwolenie na budowę gmachów powyżej 100 metrów, które dotychczas nie mogły być zrealizowane.

Decyzją prezesa ULC Grzegorza Kruszyńskiego w Łodzi mogą powstawać konstrukcje sięgające 400 metrów nad poziom morza. A że obszar miasta jest położony 200 - 209 m n.p.m., już wkrótce w sercu Łodzi może się zaroić od wysokich budynków.

- W magistracie czeka na zaakceptowanie 15 wniosków o zezwolenie na postawienie budynków znacznie przekraczających wysokością dotychczasowe normy. Dzięki decyzji ULC ruszyć powinna również budowa hotelu Hilton - mówi Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi.

Na razie Hilton ma zgodę na postawienie na działce między ul. Piotrkowską, al. Mickiewicza i al. Kościuszki obiektu o wysokości 76 metrów, jednak kierownictwo firmy uprzedzało, że gdy tylko będzie to możliwe, złoży wniosek o podwyższenie konstrukcji do 100 metrów. Jeszcze wyższe wieżowce chce postawić na Manhattanie Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:36, 20 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna





Cytat:
Lofty w przędzalni

Około 270 loftów powstanie na terenie dawnej przędzalni Adama Ossera przy ul. Przybyszewskiego 85/89, w pobliżu skrzyżowania z ulicą
Kilińskiego. Po wojnie mieściła się tam fabryka Osprzętu Samochodowego „Polmo”, produkująca m.in. silniki do motocykli marki
Junak. Na
działce o powierzchni ponad 11 tys. mkw. zostanie tylko główny gmach dawnej fabryki – mówi Franciszek Wierzański, przedstawiciel inwestora. – Pozostałe, mniejsze, które nie przedstawiają żadnej wartości historycznej,
zostaną wyburzone. Lokale mieszkalne powstaną nawszystkich pięciu kondygnacjach. Na parterze będą lofty z antresolami, a na pozostałych – mieszkania jednopoziomowe. Dodatkowo przed dawną przędzalnią ma być wzniesiony, tej samej wysokości i stylizowany na starą fabrykę, budynek w kształcie litery C. Na jego parterze będą sklepy, a na pozostałych kondygnacjach – mieszkania. Warszawski inwestor już w maju ub.r. złożył wniosek o wydanie tzw. warunków zabudowy terenu w Urzędzie Miasta Łodzi. Do tej poryich nie otrzymał. Co więcej, obecnie procedura, ze względu na starania o wpis byłej fabryki do rejestru zabytków, została wstrzymana. – Trwa gromadzenie dokumentacji – mówi Piotr Ugorowicz z biura wojewódzkiego konserwatora zabytków.
– Wszystko powinno zakończyć się w ciągu 1 – 1,5 miesiąca.
Na tym jednak problemy inwestora się nie skończą. –Nowo wybudowany obiekt miałby stanąć na części działki, którą miasto chce odkupić i przeznaczyć na poszerzenie ul. Kilińskiego – mówi Marek Lisiak, architekt miasta. – Według planów, ulica ma mieć dwie jezdnie i wydzielony pas na torowisko tramwajowe. Nie wiadomo, kiedy dojdzie do realizacji te-
go projektu. Wydając decyzję, musimy jednak wziąć pod uwagę długofalowe koncepcje dotyczące tego terenu. Jeżeli więc inwestor nie zmieni wniosku, otrzyma od nas odpowiedź odmowną. Inwestor chciałby rozpocząć prace budowlane wiosną 2009 r.

Dawniej i w planach.




źródło: Express Ilustrowany.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bercik dnia Pon 22:37, 20 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:53, 20 Paź 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna





Byłoby pięknie. Tylko jak patrzę na tą wizualkę to nie ma tam ani skrawka ziemi na to planowane poszerzenie Kilińskiego... więc taki projekt nie przejdzie na bank. A zmiana projektu architekt. + budowlanego + nowe pozwolenia, akceptacja Szygendy sporo zajmie...

Alllle bądźmy optymistami Exclamation Very Happy jak w całym życiu hiehieee Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 23:23, 20 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna





Ten projekt chyba zawiera w sobie już poszerzoną Kilińskiego. Przynajmniej tak to wygląda.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Łódź Power! - inwestycje, zmiany, dobre newsy
Forum Spatial Management - Universitas Lodziensis Strona Główna -> Inne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 2 z 12  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin