Spatial Management - Universitas Lodziensis

GOSPODARKA PRZESTRZENNA

Forum Spatial Management - Universitas Lodziensis Strona Główna -> Inne -> Dla kierowców - zmiany na drogach/remonty/inwestycje. Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Dla kierowców - zmiany na drogach/remonty/inwestycje.
PostWysłany: Nie 19:04, 19 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Jest na Naszym kilku niezwykle uzdolnionych kierowców posiadających w swoich garaż najdroższe marki samochodów i myślę, że taki temat się przyda Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:39, 20 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Cytat:
Utrudnienia dla kierowcówDzisiaj powinna zakończyć się przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Rokicińskiej i Hetmańskiej. Dobudowany będzie również pas do skrętu w lewo po zachodniej stronie ul. Rokicińskiej. Do zakończenia robót kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Podczas remontu skrzyżowania doszło już do kilku groźnych wypadków.

Do środy kierowcy powinni omijać al. Śmigłego-Rydza, na odcinku pomiędzy ul. Milionową i al. Piłsudskiego. Wyłączone są dwa pasy ruchu, po jednym w każdym kierunku. Trwa tam układa-nie nowej nawierzchni.

Także do środy powinny zakończyć się prace na al. Śmigłego-Rydza od ul. Dąbrowskiego do ul. Broniewskiego. Na jezdni wschodniej wyłączone są dwa pasy ruchu.

W środę powinny też zakończyć się utrudnienia na ul. Przybyszewskiego, gdzie trwają prace związane z wymianą wodociągu. Z tego powodu ul. Przybyszewskie-go nie kursują tramwaje linii 3. Na odcinku pomiędzy al. Śmigłego-Rydza i ul. Puszkina kursują autobusy linii Z2. Tramwaje wrócą na swoją trasę w czwartek.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bercik dnia Pon 22:39, 20 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 10:50, 22 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Cytat:
Rydza-Śmigłego od jutra przejezdnaZakończyły się prace na północnej jezdni al. Piłsudskiego między ulicami Kopcińskiego i Przędzalnianą (tydzień przed terminem!), dzięki czemu zniknęły tam korki. Jutro zaś mają zakończyć się roboty na wschodniej nitce al. Rydza-Śmigłego.

To jednak koniec dobrych informacji dla zmotoryzowanych łodzian. Drogowcy na ponad tydzień zamknęli właśnie ulicę Malowniczą od ul. Wiączyńskiej do ul. Rataja. Kierowcy jadący tamtędy powinni korzystać z objazdu ulicami: Malowniczą, Rataja, Gajcego, Wiączyńską. Z kolei od 3 listopada zacznie się modernizacja nawierzchni ulicy Kopcińskiego na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima. Może potrwać nawet do połowy grudnia. Ruch w tym rejonie będzie utrudniony, ponieważ drogowcy zajmą po półtora pasa ruchu na obu jezdniach.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 20:15, 24 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Cytat:
Nie pośmigasz po al. ŚmigłegoPotrzebny jest jeszcze jeden dzień. Tak przynajmniej zakłada firma Drogomex, która nie może ukończyć remontu al. Śmigłego-Rydza. Drogowcy już wczoraj mieli zejść z odcinka od ul. Milionowej do al. Piłsudskiego. Jednak pierwsze wątpliwości pojawiły się rano. Korek jak zwykle ciągnął się od ul. Przybyszewskiego, ale wyjątkowo prace na alei prowadzone były pełną parą.

Po rozmowach z Zarządem Dróg i Transportu firmie Drogomex udało się wynegocjować jeszcze jeden dzień na remont. Ma się on zakończyć dzisiaj po południu.

- Wykonawca tłumaczy się pogorszeniem warunków atmosferycznych - mówi ze zdziwieniem Aleksandra Mioduszewska, rzecznik ZDiT. - Jednak liczy się z tym, że zapłaci karę za opóźnienie prac.

To będzie druga kara nałożona w tym roku przez ZDiT. Na pierwszy ogień poszła firma remontująca ul. Rzgowską.

Od weekendu będzie można już bez przeszkód jeździć al. Śmigłego- Rydza, ale tylko do 3 listopada. Wówczas ma się rozpocząć remont przedłużenia alei, czyli ul. Kopcińskiego. Drogowcy do 15 grudnia zajmą odcinek od ul. Tuwima do al. Piłsudskiego.

Przed dniem Wszystkich Świętych ZDiT nie zamierza rozpoczynać kolejnych remontów. Natomiast do 29 października mają się zakończyć prace na ul. Malowniczej, która od środy jest zamknięta od ul. Rataja do ul. Wiączyńskiej. Do końca miesiąca drogowcy zwolnią al. Wyszyńskiego, remontowaną od skrzyżowania z ul. Retkińską do przecięcia z ul. Waltera-Jankego. Na początek listopada z utęsknieniem powinni też czekać ci mieszkańcy Retkinii, którzy przywykli jeździć do centrum przez ul. Wróblewskiego. Jej remont ma potrwać do końca przyszłego tygodnia, podobnie jak prace prowadzone na ul. Szczecińskiej.Cytat:
Czas na odbiór techniczny ZachodniejSprawdziliśmy wczoraj nawierzchnię ulicy Zachodniej, między ulicami Legionów i Bazarową - asfalt jest równy jak stół.
Na wysokości Manufaktury zbudowano przystanki tramwajowe. W tym miejscu znalazła się również sygnalizacja świetlna.

Drogowcy jeszcze mają przed sobą drobne prace kosmetyczne, takie jak montaż sygnalizatorów czy malowanie znaków, ale jest duża szansa na to, że samochody pojadą zmodernizowanym odcinkiem jeszcze przed 1 listopada.

- Choć termin zakończenia wszystkich prac mija 13 listopada, to zrobimy wszystko, by kierowcy już pod koniec przyszłego tygodnia mogli jeździć ul. Zachodnią - mówi Aleksandra Mioduszewska, rzecznik ZDiT. - Przed nami odbiory techniczne i mam nadzieję, że wszystkie przebiegną bez żadnych zastrzeżeń.

Wczoraj drogowcy przeciągali kable sygnalizacji świetlnej pod jezdnią, układali ostatni fragment kostki brukowej od strony Pałacu Poznańskiego, kończono zieleńce.

Do końca listopada nie będzie natomiast przejezdna północna nitka ul. Ogrodowej między ulicami Zachodnią i Nowomiejską. Tam trwają prace związane z wybudowaniem prawoskrętu - z Ogrodowej w Zachodnią. Wszystko wskazuje na to, że aby tego dokonać, drogowcy będą musieli zniszczyć część prac, które właśnie zakończyli.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 10:47, 25 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Już nie będę wklejał całego artykułu. Rydza Śmigłego JESZCZE NIE OTWARTA. Drogowcy sobie jaja robią.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 23:27, 28 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Cytat:
Radni radzą na korki


Zła koordynacja remontów, brak informowania o nich mieszkańców i zbyt niskie kary dla firm za niewywiązywanie się z prac w terminie. To tylko niektóre wnioski, do jakich doszła komisja rady miejskiej do spraw organizacji ruchu

Radni powołali komisję dwa tygodnie temu, gdy miasto sparaliżowały korki. Od tego czasu spotkali się trzy razy. Doszli do pięciu wniosków, dlaczego miasto jest zakorkowane.
* Nie ma strategii prowadzenia remontów. Miasto nie było przygotowane na otrzymanie pieniędzy z Unii Europejskiej.
* Brakuje koordynacji między Zarządem Dróg i Transportu a Łódzką Spółką Infrastrukturalną, która prowadzi prace wodociągowe, a także innymi inwestorami.
* Firmy budowlane przekraczają terminy zapisane w umowach.
* Mieszkańcy nie są informowani o utrudnieniach.
* Jest zbyt małe zaangażowanie policji i straży miejskiej w rozkorkowywanie miasta.

Przyjęto kilka postulatów, które mają zaradzić tym problemom. Komisja chce, by część remontów kontynuować nocami. - Nawet jeśli była taka możliwość, nikt nie próbował z niej korzystać. Podczas modernizacji al. Piłsudskiego firma chciał pracować w nocy, ale nie pozwalała jej na to umowa z ZDiT - mówi Dariusz Joński, przewodniczący komisji. - Rozmawialiśmy już z zarządem dróg i mamy zapewnienie, że w nowych kontraktach taka możliwość dla drogowców się pojawi.

Na drogach ma wkrótce pojawić się również więcej patroli. Teraz w całym mieście jest tylko sześciu policjantów do kierowania ruchem. W listopadzie ma być ich o dziesięciu więcej i ich liczba ma stale rosnąć. Komisja poprosiła, by w najbliższym czasie funkcjonariusze stanęli na skrzyżowaniu ulic Pabianicka - Chocianowicka. Radni prowadzą rozmowy również ze strażą miejską, która mogłaby przejąć część obowiązków policji z ul. Piotrkowskiej.

Mieszkańcy o remontach mają wiedzieć minimum 60 dni przed remontem. - Gdyby przedsiębiorcy o remoncie drogi przed swoim sklepem wiedzieli kilka miesięcy wcześniej, mogliby zaplanować urlopy czy malowanie - mówi Joński.

Komisja będzie się również zastanawiać, jak zwiększyć kary za niedotrzymanie przez firmy terminów. Obecnie za dzień opóźnienia nierzetelny wykonawca płaci zaledwie jedną dziesiątą procenta wartości inwestycji. Ma powstać również lista spóźnialskich firm i odpowiedni zapis w zamówieniach, by nie mogły brać one udziału w kolejnych miejskich inwestycjach.

W informowaniu mieszkańców o remontach ma pomóc strona internetowa [link widoczny dla zalogowanych] którą komisja chce uruchomić w przyszłym tygodniu. Znajdą się na niej informacje o aktualnych remontach oraz będzie można zamieszczać zdjęcia wraz z opisem nieprawidłowości na drogach

Radni przyznają, że obecne prace komisji będą odczuwalne dopiero podczas przyszłorocznych remontów. Choć starają pomagać również przy bieżących sprawach. Poproszono o zasypanie dołów na ul. Maratońskiej, bo prace będą przerwane do stycznia, ponieważ ŁSI czeka na specjalne wiertła. W akcji znicz będzie brało udział ponad 200 strażników miejskich, a nie jak planowano 37.

Problemy z komunikacją można było przewidzieć. Już 11 lat temu powstał w radzie miejskiej dokument mówiący jak powinna rozwijać się infrastruktura, by nie doszło do paraliżu. Miały powstać nowe trasy, specjalne pasy dla komunikacji miejskiej, parkingi wielopoziomowe oraz system park&ride, który polega na zostawianiu aut na obrzeżach miasta i wjeżdżaniu do centrum tramwajami i autobusami. - Nikt się do tego dokumentu nie stosował ani nie składał odpowiednich raportów. To jest naruszenie uchwały rady miejskiej - mówi Jan Mędrzak, radny PO, z komisji do spraw korków.Cytat:
Kary za opóźnienia w remontach


Firmy remontujące drogi nie wywiązują się z terminów. W Łodzi z opóźnieniem oddano m.in. ul. Rzgowską i al. Śmigłego - Rydza
Remont ul. Rzgowskiej miał zakończyć się do 5 października. Prace trwały ponad dwa tygodnie dłużej. Później niż było zapisane w umowie zakończyła się również modernizacja al. Śmigłego - Rydza. Prace zaplanowane były do 22 października, ale jeszcze wczoraj na jezdni były ustawione barierki. Drogowcy zapewniają, że prace już się zakończyły, a miejscowe ograniczenia wkrótce znikną.

- Niektóre firmy podejmują się kilku inwestycji, a później okazuje się, że nie są w stanie wywiązać się z kontraktów. Brakuje im sprzętu i ludzi do pracy - mówi Aleksandra Mioduszewska z Zarządu Dróg i Transportu.

Miasto podpisując umowę na remonty stara się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. W kontraktach są zapisywane zobowiązania firmy i termin zakończenia inwestycji. Jeśli zostanie on przekroczony wykonawca musi zapłacić za opóźnienia.

Jakie kary czekają na nierzetelne firmy? Każdy dzień opóźnienia kosztuje jedną dziesiątą procenta wartości inwestycji. Tak więc jeśli za dzień poślizgu na al. Śmigłego - Rydza, której remont wyceniono na ponad dwa miliony złotych, wykonawca musi zapłacić 2 tys. zł. Na ul. Rzgowskiej jest to 1,3 tys. zł. - Kary naliczamy do momentu otrzymania oficjalnego pisma o zakończeniu robót. Dopiero wtedy możemy zamknąć inwestycje i uznać ją za zakończoną - mówi Mioduszewska.

Dokumenty potwierdzające zakończenie obu inwestycji nie wpłynęły jeszcze do ZDiT. Oznacza to, że karne odsetki są cały czas naliczane.

Na opóźnieniach najbardziej cierpią jednak kierowcy, którzy muszą stać w gigantycznych korkach. - Te kary i tak są zbyt małe. Jeśli ktoś podejmuje się inwestycji powinien być przygotowany. Gdyby musieli zapłacić kilkaset złotych przykładaliby się do roboty - denerwuje się Kamil Glesiński, kierowca. - Krótsze powinny być również terminy na wykonanie prac. Pół miasta jest sparaliżowane, a oni rozkopują drogę i znikają. Po południu prawie nigdzie nie widać robotnika. Powinni remontować na trzy zmiany.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 10:44, 29 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Cytat:
Drogowcy nie zdążą z Zachodnią


Choć ul. Zachodnia na remontowanym odcinku jest od dawna przejezdna, przed 1 listopada nie zostanie oddana do użytku.

Choć łódzcy drogowcy wielokrotnie obiecywali, iż zakończą najważniejsze remonty przed 1 listopada, wiadomo już, że jednak nie dotrzymają słowa.

- Na pewno przejezdna będzie ul. Piotrkowska, pomiędzy ulicami Żwirki i Sieradzką - mówi Aleksandra Mioduszewska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu. - Gorzej sytuacja przedstawia się w przypadku ul. Zachodniej. Jej zachodnia nitka na modernizowanym odcinku będzie otwarta dla ruchu tylko od ul. Limanowskiego do ul. Drewnowskiej, a wschodnia - od ul. Lutomierskiej do ul. Drewnowskiej.

- Nie możemy puścić ruchu przez skrzyżowanie ulic Zachodniej i Ogrodowej, ponieważ wykonawca nie zdąży do 1 listopada z podłączeniem sygnalizacji świetlnej - dodaje rzecznik.
::: Reklama :::

W zarządzie dróg zapewniają natomiast, że do 31 października ekipy opuszczą jezdnię al. Wyszyńskiego, pomiędzy ulicami Retkińską i Waltera-Jankego. Dzień wcześniej przejezdna powinna być ul. Wróblewskiego - od ul. Maratońskiej do ul. Łaskiej.


Cytat:
Remonty ulic będą także nocą


Od przyszłego roku remonty ulic w Łodzi mają być prowadzone także nocą. Radni Doraźnej Komisji ds. Organizacji Ruchu Drogowego przekonali Zarząd Dróg i Transportu, że taki zapis powinien znaleźć się w warunkach przetargów na prace remontowe. Nocą miałyby się odbywać roboty, które nie powodują większego hałasu.

Nowością ma być też wprowadzenie obowiązku, by firmy prowadzące prace już 60 dni przed remontem informowały o nim mieszkańców danych ulic.


Cytat:
W stronę płatnej autostrady


Łęka, Police i Chrząstów między Strykowem a Koninem to miejscowości, w których przy autostradzie A2 powstaną tzw. miejsca obsługi podróżnych (MOP). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad właśnie rozstrzygnęła przetarg na wykonawców MOP-ów. W Łęce i Policach wybuduje je Lotos, dwa pozostałe w Chrząstowie - Orlen. MOP-y ze stacjami benzynowymi i restauracjami powstaną na postoju Łęka i Chrząstów. Natomiast parkingi z hotelami będą w Chrząstowie (po drugiej stronie trasy) i w Policach. Stacje mają być gotowe do jesieni przyszłego roku. Dopiero potem przy każdym MOP-ie staną bramki do poboru opłat, najpóźniej w 2011 r. Kierowcy rozliczani będą za każdy przejechany kilometr. Dziś szacuje się, że minimalnie będzie to 10 groszy za kilometr. Gdyby ta cena obowiązywała dziś, ze Strykowa do Konina kierowcy pojechaliby za 10 zł.[/quotw]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 11:33, 29 Paź 2008
bartekGP

 
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Brzeziny
Płeć: Mężczyzna

NIE platnym autostradom!!! qwa kto to wymyslił ze Strykowa do Poznania sa 3 bramki po 11 zeta jak dojda jescze na łódzkim odcinku 3 tak jak Berciku mówisz to podróż do Poznania autostrada za 66zł mało komu bedzie sie opłacała 66zł plus paliwko:/ kurwa na samym podatku w paliwie robia kokosy a tu im sie jszcze platnych atustrad zachcialo jak kurwa tyle tych bramek nastawiaja to nikt autostrada nie bedzioe jeździł bo co ta za frajda co 20km stawać i płacić haracz.

PS
sorry za bluzgi;)


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 22:10, 29 Paź 2008
kudłaty vel kołtun

 
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: uć / RDG
Płeć: Mężczyzna

na miękko z flugami Bartek Wink

popieram.. skurwysyństwo się szerzy.. jechałem w tym roku krakowską "autostradą" i zapłaciłem 8 zyla za stanie w 2 h korku ;/ na czas remontów powinni znieść opłaty.. a co do autostrady w okolicach Łodzi to już przegięcie ;/


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 23:28, 30 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Dzisiaj była dyskusja o tym. Przebieg drogi ekspresowej S-14. Przypominam, że wygrał wariant "czerwony".
[link widoczny dla zalogowanych]
+ legenda:
[link widoczny dla zalogowanych]

S-14 będzie mieć 42 km, z docelową prędkością 100 km/h.


I specjalnie dla Bartka: obwodnica Brzezin Smile
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 0:55, 31 Paź 2008
bartekGP

 
Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 192
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Brzeziny
Płeć: Mężczyzna

bercik napisał:I specjalnie dla Bartka: obwodnica Brzezin Smile
[link widoczny dla zalogowanych]


KOCHAM CIE Razz niestety tez wygrał wariant czerwony moze dobry ale nie dla brzezin ponieważ tiry jadac z autostrady zanim sie dostana do tej obwodnicy i tak najpierw stratuja Brzeziny:P no fakt zaczym to zbuduja... jak juz buduja od 30lat a teraz dopiero zostal ustalony jej przebieg


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 10:31, 31 Paź 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Po Wszystkich Świętych al. Rydza-Śmigłego znów będzie remontowana

Drogowcy obiecują, że usuną hałdy starego asfaltu, zalegające przy al. Rydza-Śmigłego

W ubiegłą sobotę al. Rydza-Śmigłego została oddana do użytku po długim remoncie, a już w poniedziałek będzie zamknięta. Po Wszystkich Świętych na al. Rydza-Śmigłego znowu wrócą drogowcy, którzy od 3 listopada będą robić po sobie poprawki. Korki więc mamy zagwarantowane.

- To skandal! Jeździmy tędy niecały tydzień, a już na asfalcie pojawiły się karby - oburza się Krzysztof Zawadzki , mieszkaniec Dąbrowy. - Przez wiadukt jeździ się jak po kocich łbach, zwłaszcza od Piłsudskiego do Milionowej.

Pierwszy raz drogowcy pojawili się na al. Rydza-Śmigłego już na początku września. Zakończyli prace z czterodniowym opóźnieniem, czyli w ubiegłą sobotę.

- Przez dwa tygodnie to właściwie nie było widać tam żadnego robotnika. A stojąc pół godziny w korku można było się dokładnie przypatrzyć ich pracy - dodaje pan Mirosław z Dąbrowy.

Firma Drogomex, która jest wykonawcą remontu, nie przejęła się uwagami kierowców i zakończenie prac przeniosła z czwartku na piątek. Wytłumaczeniem było pogorszenie się warunków atmosferycznych w ubiegłym tygodniu. Jednak ostatecznie warstwę ścieralną położyła dopiero w sobotę. I to w taki sposób, że musi to zrobić jeszcze raz. Teraz już na własny koszt.

- Na zachodnim pasie jezdni, czyli od Piłsudskiego do Milionowej, są ogromne nierówności na asfalcie - informuje Aleksandra Mioduszewska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

Drogomex nie chce wyjaśnić, dlaczego asfalt im wyszedł nierówny.

- Nie mogę podawać mediom takich informacji - stwierdza Piotr Dymański, kierownik robót na al. Rydza-Śmigłego.

A poza Piotrem Dymańskim nikt w Drogomeksie nie może się wypowiadać na temat alei, na której prace rozpoczną się ponownie w poniedziałek.

- Mamy zapewnienie, że potrwają cztery, pięć dni - mówi Aleksandra Mioduszewska.

Jednak w przypadku tego wykonawcy nic nie jest pewne, bo remont ul. Rzgowskiej zakończył 13 dni później. A nawierzchnia i tak jest tam do poprawki.

Korki na al. Rydza-Śmigłego będą jednak trwały dłużej niż pięć dni, bo prawdopodobnie poprawiana będzie również nawierzchnia na jezdni wschodniej (od Milionowej do Piłsudskiego). Na środkowym pasie karbów również nie brakuje.

- Na razie pobraliśmy próbki asfaltu i oddaliśmy do analizy w laboratorium - wyjaśnia Aleksandra Mioduszewska.

Wyniki mają być dzisiaj. Natomiast niezwłocznie powinny zostać usunięte hałdy starego asfaltu, zalegające na poboczu al. Rydza-Śmigłego. - Jeżeli dojdzie do wypadku z powodu takich pozostałości materiałów budowlanych, to całą odpowiedzialność będzie ponosił Drogomex. My jeszcze nie odebraliśmy tych robót - zaznacza A. Mioduszewska.

Pod koniec października miały się również zakończyć remonty w trzech newralgicznych punktach miasta, czyli na al. Wyszyńskiego, ul. Wróblewskiego i przy cmentarzu na ul. Szczecińskiej.

- Na Szczecińskiej trwa tylko końcowe porządkowanie drogi przy krawężnikach - tłumaczy Aleksandra Mioduszewska.

Gorzej sytuacja wygląda na ul. Wróblewskiego, gdzie od dawna nie było widać ciężkiego sprzętu. Ale według ZDiT trwa tam układanie krawężników i dzisiaj pozostanie tylko położenie asfaltu. Remont ma się zakończyć wieczorem.

Krawężniki to ważna rzecz, o czym przekonali się mieszkańcy Retkini.

- Przez trzy tygodnie trwało układanie krawężników i nic więcej - oburza się pan Adam mieszkający przy "bocianach". - Ale robotników nie widziałem ani przed wyjazdem do pracy, ani po powrocie. Skutek takiego systemu pracy? Remont nie zakończy się dzisiaj, a dopiero po Wszystkich Świętych.

- Pozostało jeszcze położenie warstwy ścieralnej - dodaje rzeczniczka.

ZDiT otrzymał subwencję z Ministerstwa Transportu w wysokości 11,5 mln zł na remont dróg krajowych nr 1, 14, 72 w obrębie Łodzi. Na te drogi został skierowany ruch z autostrady A2. Aż trzy z nich są do poprawki: ul. Pabianicka (od Rudzkiej do estakady i od ronda Lotników Lwowskich do Jana Pawła II) oraz rondo Lotników Lwowskich. Wykonawca - Cezet. Roboty złej jakości. Koszt prac 2, 1 mln zł ul. Rzgowska (od Kurczaki do Dachowej oraz od Paderewskiego do Antenowej). Wykonawca - Drogomex. Roboty przeterminowane i złej jakości. Koszt prac 1,1 mln zł al. Rydza-Śmigłego (od Broniewskiego do Dąbrowskiego oraz od Milionowej do Piłsudskiego). Wykonawca - Drogomex. Roboty przeterminowane i złej jakości na jednym odcinku. Koszt prac 2, 2 mln zł.To jest jakiś ŻART normalnie...


Od poniedziałku nowe (i stare) utrudnienia na drogach
W związku z rozpoczęciem modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, kierowcy mają utrudniony przejazd ulicą Abramowskiego od ul. Kilińskiego do ul. Sienkiewicza.

Od 3 listopada drogowcy przystępują do kolejnych remontów i modernizacji łódzkich jezdni. Na ul. Kopcińskiego od wiaduktu kolejowego do ul. Narutowicza i od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima prace będą prowadzone jednocześnie na obu jezdniach. Ruch zostanie zorganizowany podobnie, jak było to w przypadku al. Rydza-Śmigłego, czyli obie nitki będą zamykane do połowy - półtora pasa dla kierowców i półtora pasa dla robotników.

Tymczasem na al. Rydza-Śmigłego (od. ul. Milionowej do al. Piłsudskiego) znów pojawią się ekipy remontowe!

- Oddana dopiero co nawierzchnia jest bardzo nierówna, dlatego wykonawca musi ją poprawić. Niestety, wiąże się to z utrudnieniami w ruchu - mówi Aleksandra Mioduszewska, rzecznik prasowy ZDiT. - Najpierw prace będą prowadzone na zachodniej jezdni. Według zapewnień wykonawcy, po 4 - 5 dniach powinny zostać zakończone. W najbliższych dniach okaże się też, czy wschodnia nitka również będzie poprawiana.

Od poniedziałku ruszają także kolejne prace wodnokanalizacyjne nadzorowane przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Ekipy pojawią się na ulicach: Przędzalnianej (od Milionowej do Tymienieckiego), Nawrot (od Piotrkowskiej do Sienkiewicza po stronie północnej); Przybyszewskiego (od Łęczyckiej do Przędzalnianej).

Z powodu takich prac od wczoraj kierowcy mają utrudniony przejazd ulicą Abramowskiego od Kilińskiego do Sienkiewicza.


No to jest już koniec wszystkiego. Rydza Śmigłego robią, to wszystkie auta pójdą na Przędzalnianą. A tam robią wodociągi ! Laughing. Pierdziele, przesiadam się na tramwaj.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bercik dnia Pią 10:35, 31 Paź 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 0:00, 04 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Remont ul. Kopcińskiego

We wtorek rozpocznie się modernizacja ul. Kopcińskiego. Droga zostanie zwężona do półtora pasa. Utrudnienia potrwają do końca listopada

Dziś rozpocznie się modernizacja ul. Kopcińskiego. Droga zostanie zwężona do półtora pasa.

Robotnicy wejdą na odcinek od al. Piłsudskiego do ul. Tuwima oraz od wiaduktu do ul. Narutowicza. Remont będzie prowadzony na jezdniach w obu kierunkach. Stara nawierzchnia zostanie zerwana i będzie położony nowy asfalt.

Roboty rozpoczną się dziś wieczorem około godz. 20. Jednak już wczoraj wykonawca rozpoczął przygotowania i ustawił barierki. Utrudnienia spowodowały gigantyczne korki. Kierowcy nie zostawiali na urzędnikach suchej nitki. - Zamykają drogę, a nic się nie dzieje. Nie ma żadnej informacji o remoncie ani wskazówek, jak można ominąć ten rejon - denerwował się Kazimierz Głowiński, kierowca samochodu dostawczego.

Zarząd Dróg i Transportu tłumaczy, że nie ma objazdów, ponieważ droga nie jest całkowicie zamknięta. - Jest to trasa tranzytowa i musimy zachować na niej ruch. Nie ma alternatywnej trasy, którą moglibyśmy skierować tak dużą liczbę aut. Musimy przemęczyć się na czas remontu - mówi Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik ZDiT.

Wymiana nawierzchni potrwa do końca miesiąca. Remont ul. Kopcińskiego to ostatnie tegoroczne prace związane z modernizacją dróg krajowych przebiegających przez Łódź. Ministerstwo Infrastruktury dało na ten cel 11,5 mln zł. Z tych środków wyremontowana zastała między innymi al. Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza, Aleksandrowska i Pabianicka. Drogowcy spieszą się z robotami, bo pieniądze muszą być wydane do końca roku. W przeciwnym razie przepadną.

Urzędnicy zapowiadają, że prace będą prowadzone tak szybko, jak tylko jest to możliwe. - Roboty będą prowadzone w trybie kilku- zmianowym. Nie będzie tak, że po godz. 16 pracownicy znikną. Rozmawialiśmy z firmami i mamy zapewnienie, że część prac będzie prowadzonych nawet w nocy - mówi Borkowska-Kubiak.

Po zmierzchu droga będzie frezowana. Natomiast nowa nawierzchnia będzie wykładana za dnia. - Niskie temperatury w nocy nie pozwalają na kładzenie asfaltu - tłumaczy Borkowska - Kubiak.

Aby firmy remontujące drogi pracowały w nocy, wnioskowali m.in. radni, którzy weszli w skład doraźnej komisji do spraw organizacji ruchu. Od przyszłego roku prace po zmierzchu, tam gdzie tylko będzie to możliwe, mają stać się normą na łódzkich drogach. Utrudnienia potrwają do końca listopada.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

----------------

Będą korki! Drogowa fuszerka, nowe remonty i prace wodociągowe


Od dziś jazda po Łodzi może być wyjątkowo uciążliwa. Drogowcy nie tylko rozpoczynają nowe modernizacje nawierzchni, ale również zamykają dopiero co oddany do użytku odcinek al. Rydza-Śmigłego, na którym niewiele ponad tydzień temu nierówno położyli asfalt i teraz muszą naprawić tę fuszerkę.

Od dziś jazda po Łodzi może być wyjątkowo uciążliwa. Drogowcy nie tylko rozpoczynają nowe modernizacje nawierzchni, ale również zamykają dopiero co oddany do użytku odcinek al. Rydza-Śmigłego, na którym niewiele ponad tydzień temu nierówno położyli asfalt i teraz muszą naprawić tę fuszerkę.

- Wykonawca zapewnia, że skończy te prace w ciągu 4 - 5 dni - mówi Aleksandra Mioduszewska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Z pewnością najtrudniej będzie się jeździć właśnie ciągiem al. Rydza-Śmigłego (pomiędzy ul. Milionową i al. Piłsudskiego) i ul. Kopcińskiego (na odcinku al. Piłsudskiego - ul. Narutowicza, gdzie rozpoczyna się planowany remont nawierzchni). Tam będą się tworzyć największe korki. Nie lepiej będzie pewnie na ul. Przędzalnianej, która tak jak w czasie remontu al. Rydza-Śmigłego, przejmie prawdopodobnie część ruchu. Tylko że tym razem również na tej ulicy pojawią się punktowe wykopy - na odcinku od ul. Milionowej do ul. Tymienieckiego rozpoczynają się prace wodno-kanalizacyjne, nadzorowane przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną. Podobne prace ruszą dziś także na ul. Nawrot - od ul. Piotrkowskiej do ul. Sienkiewicza, i na ul. Przybyszewskiego od ul. Łęczyckiej do ul. Przędzalnianej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 0:35, 04 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

To, co dzisiaj przeżyłem, to jakaś kurwa fatamorgana. Rano dojechałem w 10 min, ale już wracając utknąłem przed wiaduktem na Kopcińskiego.

Ale jadąc po południu na Styrską, to normalnie nie wiem. 45 min jechałem w jedną stronę. Na Matejki na wysokości akademika minął mnie wychodzący z niego Frączek na WF, który i tak był moment szybciej ode mnie Very Happy Very Happy

Wracałem również 45 min. Czyli 1,5 h spędziłem w aucie, 8 razy przewinęła mi się lista piosenek Neutral

JUTRO - MPK WYBIERAM.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 0:49, 04 Lis 2008
wecu

 
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: XIX-WIECZNA, KAPITALISTYCZNA ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna

ty mi bercik nawet nic kurwa nie mów. to jest jakiś skandal po prostu. czy oni muszą co roku robić coś z kopcińskiego? robili rydza śmigłego - ok luzik niech robią. zrobili, otworzyli i znowu zamykają no do chuja pana ktoś tu sobie jaja chyba robi. nie wiem jak ja mam już na zajęcia jeździć bo autobusy to sobie jeżdżą jak chcą i w ogóle to taki burdel jest że szkoda gadać.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 1:42, 04 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Przyszłościowym i bardziej godnym zaufania środkiem transportu publicznego jest tramwaj wecu! Smile Po Rydza i Kopcińskiego za nic w świecie tramwaj nie stanie Ci w korku Smile Da rade zrobić jakąś przesiadeczke? :>
Po Piłsudskiego też tramwajem o niebo szybciej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 7:58, 04 Lis 2008
wecu

 
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: XIX-WIECZNA, KAPITALISTYCZNA ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna

Tak tylko z mojej wsi muszę się jakoś wydostać, a tam tramwaje nie jeżdżą Razz A już nie raz 98 se nie przyjechało, a na Widzew muszę się jakoś dostać do dziewiątki.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 22:46, 05 Lis 2008
Lucky_4fun

 
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: GP 3
Płeć: Mężczyzna

czyli poprostu norma ... nic nie potrafią porządnie zrobic ... Sad


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 19:58, 06 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Wschodnia części Łodzi zakorkowana

Setki, a może tysiące łodzian spóźniło się wczoraj do pracy i szkół. Tak zakorkowanych ulic we wschodniej części Łodzi jeszcze nie było. Wszystko przez modernizację ulicy Kopcińskiego i zajęcie po dwa pasy ruchu na każdej nitce tej arterii oraz wyłączenie połowy zachodniej nitki al. Rydza-Śmigłego.

Prawie dwie godziny jadę od ulicy Teresy! - dzielił się z nami wrażeniami przez uchyloną szybę kierowca dostawczego mercedesa, który utknął w korku na "skrzyżowaniu marszałków" - Kto w taki sposób planuje remonty?! - denerwował się.

Ludzie, klnąc, wysiadali z autobusów, bo szybciej się szło niż jechało.

Dopiero o godz. 12 na newralgicznych skrzyżowaniach - al. Piłsudskiego i al. Rydza-Śmigłego oraz ul. Kopcińskiego i ul. Narutowicza - pojawili się policjanci z drogówki, którzy do godz. 17 kierowali ruchem. Przy tak ogromnym natężeniu ruchu korków nie udało się jednak zmniejszyć.

Dramatycznie było również na ulicach prostopadłych i równoległych do Kopcińskiego i Rydza-Śmigłego. Milionowa, Przędzalniana, Tramwajowa, Narutowicza, al. Piłsudskiego, czy też Strykowska pękały w szwach.

Co na to urzędnicy odpowiedzialni za remonty i modernizacje łódzkich ulic?

- Musimy do końca roku wykorzystać wszystkie pieniądze, które otrzymaliśmy na inwestycje i remonty. Jeśli tego nie zrobimy lub np. zrezygnujemy z zaplanowanej modernizacji, musielibyśmy je zwrócić - mówi Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu.

--------------------------------------------------------------------------------
Wiecznie spóźniona "dwunastka"

Prezydent Łodzi powinien interweniować w sprawie dwunastki - uważają pasażerowie tej linii tramwajowej. Wczoraj poskarżyli się prezydentowi Jerzemu Kropiwnickiemu na notoryczne opóźnienia tramwaju.

"Opóźnienia przekraczają 40 minut, nawet w późnych godzinach wieczornych" - piszą pasażerowie. W swoim piśmie zwracają też uwagę, że "12" łączy dwa dworce kolejowe, dlatego jej punktualność jest taka ważna.

- Tramwaj rzeczywiście może się spóźniać, bo na przeważającym odcinku trasy tramwaje stoją w korkach - tłumaczy Bogumił Makowski, rzecznik MPK.

Zdaniem pasażerów, korki to niejedyna wina opóźnień. - Kolejne dwunastki, jadące w stronę Retkini, nie docierają do pętli na Wyszyńskiego! - alarmuje Milena Lisiecka. - Zatrzymują się na rezerwowej pętli przy Bratysławskiej.

Bogumił Makowski tłumaczy, że może tak się zdarzyć, kiedy na pętli przy Wyszyńskiego jest już ciasno.

- Dojeżdżająca tam spóźniona "12" blokowałaby kolejny tramwaj i powodowała opóźnienie innych linii.

--------------------------------------------------------------------------------
Na Rydza-Śmigłego asfalt jest za cienki, ale poprawią

Sparaliżowana ul. Kopcińskiego, zakorkowana al. Śmigłego-Rydza, zapchana al. Piłsudskiego. Kiedy kierowcy usiłowali dokonać nie lada wyczynu i przejechać przez skrzyżowanie "marszałków", radni prezentowali nową stronę [link widoczny dla zalogowanych]

Chwilę po godz. 14 ruszyła strona internetowa, założona przez radnych z doraźnej komisji ds. organizacji ruchu drogowego. Głównym jej elementem jest forum, na którym łodzianie mogą wyrazić swoje opinie na temat remontów dróg. Prace trwają głównie na ul. Kopcińskiego, ale we znaki dają się też poprawki już zakończonych remontów.

Dzisiaj Drogomex ma zakończyć poprawki na ul. Rzgowskiej. Natomiast do niedzieli włącznie powinny po-trwać prace tej firmy na al. Śmigłego-Rydza. Firma poprawia nawierzchnię zarówno na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Broniewskiego, jak i na zachodniej jezdni między al. Piłsudskiego a ul. Milionową. Na tym samym odcinku musi być też położona nowa nawierzchnia na jezdni wschodniej. Laboratoryjna analiza wykazała, że nałożona warstwa asfaltu jest za cienka.

Jednak nowy asfalt może pojawić się dopiero wiosną.

- Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, ale obawiamy się, że rozpoczęcie kolejnego remontu, przy pracach trwających na Kopcińskiego, może zakorkować miasto - tłumaczy Renata Borkowska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez bercik dnia Czw 19:58, 06 Lis 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 12:03, 07 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Od jutra przejezdna Zachodnia

Jak zapewniają drogowcy od jutra przejezdna będzie zachodnia nitka ulicy Zachodniej - z Bałut w kierunku centrum miasta.

W przeciwnym kierunku jezdnia całkowicie przejezdna będzie dopiero pod koniec listopada. By jednak ułatwić podróżowanie z południa Łodzi na północ tymczasowo zniesiony zostaje zakaz skrętu w prawo z ul. Zachodniej w ul. Ogrodową (do pl. Wolności).

- Do końca przyszłego tygodnia nie powinno już być utrudnień w ruchu na al. Rydza-Śmigłego - mówi Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu. - Gdy tylko firma Drogomex zejdzie z jezdni, rozpoczną się prace Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej na ul. Przędzalnianej.

Pełną parą ma być modernizowana nawierzchnia na ul. Kopcińskiego. Drogowcy będą pracować w niedzielę, jak również w Święto Niepodległości. Do 11 listopada gotowe będą zewnętrzne pasy ruchu i prace przeniosą się na wewnętrzne strony jezdni (dzięki temu będzie już można skręcać z ul. Kopcińskiego w ul. Tuwima i w ul. Wydawniczą). Szefowie firmy Strabag, która jest wykonawcą tej modernizacji, obiecują, że ul. Kopcińskiego będzie całkowicie przejezdna po 16 listopada.

Do 19 grudnia kierowcy podróżujący al. Włókniarzy muszą liczyć się z tym, że lewy skrajny pas ruchu na odcinku pomiędzy ulicami Długosza i Srebrzyńską będzie wyłączony z użytkowania. MPK prowadzi tam wymianę torowiska.

------------------------------------------------------------------------------------
Remont wodociągów może trwać dwa lata

W nieskończoność przedłużające się remonty wodociągów oraz wykopy, przy których tygodniami niewiele się dzieje, to w Łodzi standard. Przykład? Prace na ul. Tuwima. W kwietniu Łódzka Spółka Infrastrukturalna zaczęła kopać na odcinku od ul. Wodnej do ul. Kopcińskiego. Po ośmiu miesiącach roboty przesunęły się... zaledwie o dwie przecznice. W tym tygodniu prace trwają między ul. Nową a ul. Kopcińskiego.

Łódzcy radni twierdzą, że żółwie tempo to wina ŁSI, która nie określiła w kontraktach terminu zakończenia prac. Dlatego zażądali wczoraj dołączenia aneksów do już zawartych umów z firmami remontującymi wodociągi.

- Wykonawcy mogą czuć się bezkarni, bo nie mają określonego terminu zakończenia prac. A w związku z tym nie grożą im żadne kary - mówi Agnieszka Nowak, wiceprzewodnicząca Doraźnej Komisji ds. Organizacji Ruchu Drogowego. - Niestety, jeśli spółka pozawierała takie kontrakty, to tylko dobrą wolą wykonawców będzie zgoda na aneksy.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna zapewnia, że firmy będą karane za przekroczone terminy. Ale w przypadku modernizacji wodociągu w centrum przypadają one na koniec 2009 r. Kontrakt zawarto pod koniec 2007 r.

- W tym czasie wykonawca musi zaprojektować inwestycję, sporządzić dokumentację, skoordynować remont z innymi prowadzonymi w mieście oraz przeprowadzić prace - wylicza Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik ŁSI. - Oczywiście ich harmonogram jest nam przedstawiany do akceptacji.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 0:40, 12 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

ZDiT opublikował informację, że po zakończeniu prac na Kopcińskiego, wchodzą na Zieloną/Narutowicza na odcinku od Kościuszki do Sienkiewicza. Zarówno torowisko jak i jezdnie mają być wyremontowane. Nazywa to się "remont odtworzeniowy" więc bez poważniejszych ingerencji czy zmiany układu komunikacyjnego na tym odcinku. Tak czy owak, lada chwila mówimy na jakiś czas wszelkim tramwajom, autobusom i samochodom na całej Narutowicza PAPA... (vel. 12, 13, 9, 58 itd itd.)

Trochę bez sensu, że to robią skoro w 2010 będą realizować projekt "Bulwaru Narutowicza" z poważniejszą przebudową całej tej ulicy. Z drugiej strony, obecny stan torowiska jest wręcz fatalny więc remont powinien cieszyć.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 0:45, 14 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Polecam stronę:

Arrow [link widoczny dla zalogowanych]

Można tam na forum zgłaszać swoje uwagi i propozycje odnosnie organizacji ruchu, remontów, komunikacji miejskiej, oznakowania itd. Ja już się zarejestrowałem i dałem pomysł wydzielenia torowiska na Narutowicza od Tramwajowej w stronę wschodnią. Jako częsty pasażer "12ki" - przydałoby się Wink

Pomysły z forum osobiście czyta radny Dariusz Joński i przekazuje je do komisji zajmującej się ruchem w mieście lub do rady miejskiej.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 1:06, 14 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Remontów dróg ciąg dalszy

Prace na ul. Kopcińskiego dobiegają końca. Drogowcy zejdą z jezdni w niedzielę. Zaczną się jednak kolejne remonty. W poniedziałek robotnicy pojawią się na ul. Rzgowskiej a w przyszłym tygodniu na ul. Narutowicza i Zielonej.

Roboty na tak ważnej trasie powodują gigantyczne korki. Zarząd Dróg i Transportu tłumaczy, że nie zorganizował objazdów, ponieważ nie ma alternatywnej trasy, którą można by poprowadzić auta.

Modernizacja ul. Kopcińskiego to jedna z inwestycji mających poprawić nawierzchnie na drogach krajowych przebiegających przez Łódź. Ministerstwo Infrastruktury dało na ten cel 11,5 mln zł. Wyremontowana została między innymi al. Piłsudskiego, Rydza-Śmigłego, Aleksandrowska i Pabianicka.

W niedzielę zakończy się również wymiana nawierzchni na ul. Traugutta między ul. Piotrkowską i Sienkiewicza. To jednak nie oznacza końca utrudnień na łódzkich drogach. Od poniedziałku roboty rozpoczną się na ul. Rzgowskiej od Centrum Zdrowia Matki Polki do granic miasta.

Najpierw remontowana będzie jezdnia w kierunku Rzgowa (do 22 listopada), a od 24 do 26 listopada - w przeciwnym kierunku. Robotnicy usuną dziesięć centymetrów zniszczonej jezdni, a następnie wyłożą dwie warstwy nowego asfaltu. - Mamy zapewnienie, że część prac będzie prowadzona również w nocy - mówi Renata Borkowska - Kubiak z Zarządu Dróg i Transportu.

W połowie przyszłego tygodnia rozpocznie się przebudowa torowiska na ul. Narutowicza i Zielonej. Przy okazji tej inwestycji będą prowadzone również prace wodociągowe oraz wymieniona zostanie część nawierzchni. - Ustalamy dokładny harmonogram prac i komunikację zastępczą - mówi Borkowska-Kubiak. - Chcemy tak zaplanować roboty, by trwały jak najkrócej.


Arrow Gdzie jeszcze trwają roboty?

* ul. Barwinkowa (od Majowej do Jugosłowiańskiej) * ul. Chłopickiego (Gwardzistów - Rokitny) * ul. Dębowskiego (okolice skrzyżowania z ul. Krokiew) * ul. Kasztanowa (Jaworowa - Modrzewiowa) * ul. Kąkolowa (przy granicy miasta) * ul. Kotoniarska i Wełniana (Tomaszowa - Młynek) * ul. Krokiew (Dębowskiego - Halna) * ul. Legnicka (Podchorążych do nr 61) * ul. Ogrodowa (Nowomiejska - Zachodnia) * ul. Pabianicka (Chocianowice - granice miasta) * ul. Rokitny (Krańcowa - Zyndrama) * ul. Skowrończa (Krecia - Klasztorna) * ul. Tokarzewskiego (Łagiewnicka - Wawelska) * ul. Zachodnia (Ogrodowa - Drewnowska, jezdnia wschodnia) * ul. Zarzeczna (Farna - Nad Nerem)

ArrowZmiany w komunikacji miejskiej

Na ul. Piotrkowską wrócą w piątek na stałe trasy linie 50 i 72 w kier. południowym. Autobusy 50 i 72 z dw. Łódź Kaliska i Politechniki pojadą do skrzyżowania Wróblewskiego - Wólczańska bez zmian, a następnie Wólczańską, Czerwoną, Piotrkowską i dalej obecnymi trasami.

Gazeta Wyborcza - Łódź.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:24, 17 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Zakorkowana trasa z Pabianic do Sieradza

Gigantyczne korki, spowodowane ruchem wahadłowym wyprowadzają z równowagi kierowców w podpabianickim Dobroniu, na skrzyżowaniu remontowanej drogi krajowej nr 14 z drogami gminnymi.

Przyczyną problemów jest właśnie modernizacja najbardziej uczęszczanej trasy z Pabianic do Łasku i dalej do Sieradza. Sytuację dodatkowo utrudniają maszyny drogowe, które również przemieszczają się jedynym na tym odcinku otwartym dla samochodów pasem drogi.

- A którędy mają jechać, skoro drugą stroną jezdni nie mogą? - odpowiada Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi. - Dopóki mogliśmy, utrzymywaliśmy na tym odcinku ruch dwukierunkowy. Niestety, dalsze prace wymagały wprowadzenia ruchu wahadłowego, chociaż dla drogowców najwygodniej byłoby, gdyby trasa została całkowicie zamknięta.

Niektórzy kierowcy, zdenerwowani przedłużającym się staniem w korku, próbują ominąć zator, kierując się w stronę Łasku szlakową drogą, biegnącą równolegle do trasy krajowej, tuż obok torów kolejowych. Bardziej zdesperowani ryzykownie zjeżdżają na przeciwległy pas ruchu remontowanej krajowej "czternastki", licząc na to, że inni stojący w kolejce kierowcy ustąpią im miejsca tuż przed zmianą świateł.

Utrudnienia w ruchu na krajówce w Dobroniu potrwać mają do końca miesiąca. Prowadzone na skrzyżowaniu roboty obejmują zmianę jego geometrii, modernizację nawierzchni i poboczy.

W planach jest również uruchomienie sygnalizacji świetlnej, której do tej pory nie było.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 15:48, 22 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

W przyszłym roku będzie trochę inwestycji w Łodzi:
- Pabianicka od granic miasta do ul. Rudzkiej - do tego chyba robota torowiska, generalnie prace pod kątem IKEI,
- ul. Śląska od Tomaszowskiej do Rokicińskiej; prawdopodobnie będzie szła również obok Della (ta ul. Ofiar Terroryzmu) i będzie połączona z arterią A1,
- bulwar Narutowicza - Roberto, powiedz o co kaman z tym Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:24, 22 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Z tym bulwarem to znam tylko bardzo ogólne założenia - ograniczenie ruchu samochodowego, zwiększenie przestrzeni dla pieszych, zagospodarowanie terenu w bezposrednim sąsiedztwie wieżowca TVP (schowanie parkingu pod ziemie, a na wolnym terenie, jakaś fontanna, skwerek, ogródki itp.) Konkretnego planu nie znam, może nas czymś zaskoczą.

Co do inwestycji drogowo-torowych, dorzucę jeszcze:

- remont torowiska na Dąbrowskiego od Rzgowskiej do R. Śmigłego, w tym remont nawierzchni Dąbrowskiego od Rzgowskiej do zajezdni MPK.
- położenie nowej nawierzchni na Sienkiewicza od Piłsudskiego do Narutowicza.
- gruntowna przebudowa Placu Wolności z wyrzuceniem ruchu samochodowego i przerzuceniem torowiska na północną stronę Placu. Konkretny projekt arch. ma być pokazany na początku nast. roku, bo ten, który widać w prasie ma być zmodyfikowany (za mało było tam zieleni, inna tzw. "mała architektura" - ławki, kosze na śmieci, latarnie). Na 99% siatka laserów tworząca złudzenie nietypowego dachu nad Placem.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:39, 22 Lis 2008
wecu

 
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 329
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: XIX-WIECZNA, KAPITALISTYCZNA ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna

bercik napisał:
W przyszłym roku będzie trochę inwestycji w Łodzi:
- Pabianicka od granic miasta do ul. Rudzkiej - do tego chyba robota torowiska, generalnie prace pod kątem IKEI,
Bez przesady, przecież pod zwykłą galerię nie buduje się z publicznych pieniędzy dróg Cool Raczej chodzi o dobre połączenie z Pabianicami i lotniskiem Wink
bercik napisał:

- ul. Śląska od Tomaszowskiej do Rokicińskiej; prawdopodobnie będzie szła również obok Della (ta ul. Ofiar Terroryzmu) i będzie połączona z arterią A1,

Że co? Razz Śląska od Rzgowskiej będzie poszerzona do Tomaszowskiej. A Ofiar Terroryzmu to jest ta od Tomaszowskiej, do Della i ma być wydłużona do Rokicińskiej gdzie będzie węzęł z A1. Ma to być szybka droga z autostrady na Chojny i reszty dzielnicy Górna. Słyszałem, że przez tą inwestycję ma przestać istnieć popularny staw "Młynek". Rokicińska od Selgrosu ( Razz ) będzie poszerzona również do węzła A1.


Tak to chyba mniej więcej ma wyglądać Wink
autostrada
drogi do zbudowania
drogi do poszerzenia
istniejąca Ofiar Terroryzmu 11 września


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez wecu dnia Sob 17:53, 22 Lis 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:40, 22 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

Teraz aktualnie drogowcy weszli na Broniewskiego od Kilińskiego do Śmigłego-Rydza - już są tam duże korki.

Do tego Rzgowska od granic miasta do ICZMP po zachodniej stronie.

No i zaplanowany już remont torowiska na Narutowicza od Kościuszki do Sienkiewicza.

I generalnie jeszcze w 2009 roku dużo kasy pójdzie na remonty wodociągów.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 1:35, 23 Lis 2008
bercik
Administrator

 
Dołączył: 10 Paź 2007
Posty: 336
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zarzew !
Płeć: Mężczyzna

wecu napisał:

Że co? Razz Śląska od Rzgowskiej będzie poszerzona do Tomaszowskiej. A Ofiar Terroryzmu to jest ta od Tomaszowskiej, do Della i ma być wydłużona do Rokicińskiej gdzie będzie węzęł z A1. Ma to być szybka droga z autostrady na Chojny i reszty dzielnicy Górna. Słyszałem, że przez tą inwestycję ma przestać istnieć popularny staw "Młynek". Rokicińska od Selgrosu ( Razz ) będzie poszerzona również do węzła A1.


To o to mi chodzi Very Happy Śląska pójdzie Ofiar Terroryzmu do Rokicińskiej i poem poszerzą Rokicińską do węzła A1. W tym celu też robili niedawno tą Rokicińską od krańcówki tramwajowej. A która to jest Ofiar Terroryzmu to wiem Very Happy Tłumaczysz mi jak krowie na granicy Razz
Z tym prawdopodobnie wyskoczyłem po prostu Very Happy

A o tej Pabianickiej to czytałem przy jakiś planach, że w ramach IKEI ma zostać naprawiony ten kawałek Smile + do tego torowisko dla słynnego ŁTR...


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 13:55, 23 Lis 2008
Rozetto

 
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 725
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 13 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Łódź - Górna (GP2)
Płeć: Mężczyzna

Ta Pabianicka będzie przebudowywana po części za pieniędze IKEI i częściowo z kasy miasta. Głównym celem jest stworzenie wygodnego mini-węzła komunikacyjnego do tego wielkiego centrum handlowego. Z tego co pamiętam, ma być tam zrobione rondo ze zjazdami do Port Łódź. Dodatkowo, tak jak bercik mówi, tory będą podciągnięte pod samo centrum handlowe i tym samym znajdzie się tam krańcówka 11ki. Wygodny dojazd będzie niemal pod same drzwi Wink Postaram się znaleźć plan nowego układu drogowo-torowego, o którym mówimy.

Jeszcze nie wspomnieliśmy o przebudowie drogowej rejonu Al. Unii, Bandurskiego w związku z oddaniem nowej hali widowiskowo-sportowej koło ełksu. Mocno zwiększy się tam ruch samochodowy przy różnych imprezach sportowych i koncertowych. W bezpośrednim sąsiedztwie nowej hali będą parkingi podziemne i naziemne w sumie na kilka tysięcy pojazdów.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Dla kierowców - zmiany na drogach/remonty/inwestycje.
Forum Spatial Management - Universitas Lodziensis Strona Główna -> Inne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 3  
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin